Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • razvanm06

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Astra mea are un tusit cand incep sa accelerez progresiv in zona turatiei 2100-2400 si trec cu acceleratia de 30% din cursa pedalei de acceleratie, in treptele 1,2,3 se intampla, in 4 si 5 accelerez mai serios doar de pe la 2800-2900+. Stiu ca acel tusit vine de la wastegate,dar e normal sa se auda tusitul acesta la o apasare a acceleratiei putin mai serioasa? In plus,niciodata nu pun pedala la fund neavand turatie peste 2500+ in treptele astea,cu a 1-a talpta la fund nu vede niciodata,cu a doua da ,iar cu a treia de la 2800+ vede. Stiu de fenomenul surge,de el mi-e tare frica. Ulei bun am,schimbat mereu la 7-8mii maxim,gm dexos2, joc in ax nu am de niciun fel,am verificat cu manuta mea.. suspectez galeria de admisie foarte murdara, turbina sa faca presiune dar motorul sa nu o poata prelua pe toata din cauza galeriei? Urmeaza sa-i fac un log in mers sa vad cum se prezinta presiunea comandata si cea facuta de turbo sa vad daca este vreo diferent. La relanti am 104 comandata si tot 104 la presiunea data de turbo cu motorul cald,deci e ok. Un mic suierat am dar doar cand este frig afara.

Masina merge fara probleme,trage violent cand ii dau talpa, nicio eroare, 166.000km.
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR