Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu o problema de ceva timp la o vectra c Z19DTH , 150 cai. Acum vreo luna a inceput sa piarda motorina pe la injectoare. Am mers cu ea la mecanic, toate bune, a zis ca schimbam garniturle de cupru si gata problema rezolvata. Le-a schimbat baiatu, dar sa chinuit f mult sa stranga injectoarele, deoarece tot pierdea compresie si cu garnituri noi. Dupa 2 saptamani, din nou balta de motorina. Am mers din nou, lea dat jos, lea strans dar cv nu e in regula, nu se strangeau deloc. A pus 2 garnituri la 2 injectoare care scuipa mai tare ( eu cred ca nu e in regula cu 2 garnituri) . Treaba e ca tot degeaba. SI daca reuseste sa le stranga, dupa maxim 50 km se slabesc la loc. II rog pe cei care au mai auzit de problema asta sa ma ajute cu un sfat. o fi chiuloasa ovalizata de nu se strang deloc, sau ce altceva ar putea fi?
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Piesa care apasa injectorul are sub ea, in partea in care se sprijinã pe chiulasa, o "pastilã" pe post de distantier. La tine mai exista? Ca Daca a nu, nu se preseazã bine saiba de foc.
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Sincer, chiar nu stiu asta, dar cred ca este. Un injector il am schimbat si pierde si p la ala un pic.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR