Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • lucibitai

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1.4 16V Twinport 90CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Proaspat posesor de Astra Classic berlina (4 usi) si am si eu o „problema”. Am vazut o poza pe undeva cu o masina similara (culoare argintiu metalizat), care avea folie neagra pe geamuri si arata demential. Are cineva idee daca as avea probleme cu politia in cazul mi-as pune si eu folii? Stiu ca intr-o vreme nu prea era voie si ieseau „baietzii” in uniforma la vanatoare... Un set de folii + angel eyes (era o discutie chiar pe acest forum) si deja masina arata cu totul altfel...
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pe spate daca pui folie cu autorizatie ... in mod normal nu se ia nimeni de tine. eu am de ami bine de un an si nu am avut probleme ...
  • sergiu_autoparts

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am inteles ca le poti ioniza si iti trece in talon asta!
deci in mod normal nu ar trebui sa se lege de tine si in plus la ionizare poti sa iti faci si geamurile din fata,asa am auzit
daca m-au mintit,mint si eu!
bafta fratica,ce sa zic,si s-o conduci sanatos si fara incidente!(ai grija soselele sunt pline de prosti) Exclamation
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
geamuri ionizate am avut si eu pe prima mea masina,si nu iti modifica talonul doar iti da un act la mana cu care dovedesti ca au omologare RAR.Oricum nu mai ai nici o problema cu politia,daca te intreaba ceva le dai cu omologarea in nas
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Daca politistul este militean, se sterge undeva cu omologarea ta!
Este un subiect care s-a discutat de mii de ori... Daca pui folie este bine s-o pui de bun simt si atunci sunt sanse sa nu se ia nimeni de tine, indiferent ca ai sau nu omologare. Daca pui cea mai inchisa folie, nu-ti va da nimeni autorizatie pentru toate geamurile. Pe fata se accepta maxim 30%.
Ionizarea este o prostie, de fapt, asta este o parere personala. Dezavantajele sunt ca: ploaie/ninsoare+noapte=nu vezi nimic, daca vrei sa renunti la ideea de geamuri vopsite=nu mai poti(decat sa le inlocuiesti), daca unul din ele se "ciobeste" nu mai ai cum sa retusezi (de regula luneta se deterioreaza datorita rezistentelor), daca atingi cu substante chimice suprafata ionizata=la revedere si lista poate continua. Nu mai vorbesc de faptul ca trebuie sa desfaci usile lucru care in timp, in mod sigur iti creeaza greierasi. Ca avantaje, eu personal nu gasesc nici unul.
Am avut asa ceva si nu recomand! Bafta,
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
daca vi prin pitesti o sa vezi orasul plin de masini cu geamuri ionizate si nici un nenea militean nu se ia de ei,pt ca este omologata de RAR.
ca au foarte multe dezavanataje sunt de acord cu tine,d-aia nici eu nu mi-am mai ionizat geamurile.apropo dak vrei sa scapi de ionizare se poate face la acceasi firma unde se si ionizeaza
  • remus

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2003 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu am folie pe toate geamurile si nu s-a luat nimeni de mine. O am de un an si am si omologare dar nu trecuta in talon. Cu folie cred ca arata mai frumos. La cealalta masina le-am avut ionizate si se cunostea orice zgarietura.
  • handiboa

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu am folie albastra ,ca si masina, dar numai pe spate.Pe fata nu mai e voie. Ideea e ca nu am autorizatie pt. ca asa a fost adusa masina. Sper sa nu am necazuri.....Smile
Skip ads

  • Dan_Sterie

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Daca studiezi bine noul cod rutier o sa gasesti raspunsul exact. Eu am cumparat masina cu folie si am dat-o jos. In talon nu iti va trece nimeni nici geamuri ionizate, si nici folie. Este recunoscuta de RAR e adevarat, dar codul rutier nu iti permite acest lucru. Am vorbit cu cei de la firme care monteaza folii autorizate si chiar ei mi-au zic ca au avut oameni carora li s-a luat talonul si au luat amenda, si acum firma se judeca cu politia rutiera. Asadar.... fiecare decide
  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
zilele trecute mi-am pus si eu folii autorizate(cam piperate dar cel putin au autorizatie si sunt de calitate)
necazul e ca citisem pe forum ca se face reducere forumistilor opel dar acolo cind am ajuns uitasera si ca au avut vreodata oferta asta)
deci am platit pretul intreg
  • paulicus2002

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am o astra G coupe si am folie 70% pe fata si 100% pe spate fara luneta...nu sa luat nimeni de mine...insa am o mirare...pe geamuri este stanta pe care scrie "GM"...sa fie oare din fabrica asa?......a si nu e trecuta nici in talon...
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Dan_Sterie a scris:Daca studiezi bine noul cod rutier o sa gasesti raspunsul exact. Eu am cumparat masina cu folie si am dat-o jos. In talon nu iti va trece nimeni nici geamuri ionizate, si nici folie. Este recunoscuta de RAR e adevarat, dar codul rutier nu iti permite acest lucru. Am vorbit cu cei de la firme care monteaza folii autorizate si chiar ei mi-au zic ca au avut oameni carora li s-a luat talonul si au luat amenda, si acum firma se judeca cu politia rutiera. Asadar.... fiecare decide


Vad ca l-ai studiat mai bine ca mine... poti sa-mi spui si mie articolul din OUG 195 unde scrie ca n-ai voie?
Skip ads

  • lucibitai

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1.4 16V Twinport 90CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Multam de sfaturi, dar deocamdata am renuntat la ideea de geamuri fumurii. Am facut intre timp 15.000 km si trebuie sa merg laprima revizie. Am fost cu ea prin Cehia, Austria, Germania, iar ultima data prin Turcia. Nici un fel de probleme pana acum, dar absolut deloc. Sper sa ma tina tot asa, mai ales ca fara masina e ca si cum nu as avea maini si picioare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR