Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • Justin2605

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
Vreau sa cumpar o Astra GTC din Dec 2006 cu motorul 1.7 de 100cp.
Am fost sa vad masina aseara, mi-a placut dar mi-a ramas gandul la doua lucruri:
1. Faptul ca atunci cand incercam sa o bag in viteza 1 ca sa plec de pe loc intra in marsarier cu toate ca nu actionam acel butonas care sa permita acest lucru. Mi s-a intamplat de mai multe ori pana am impins maneta inspre mijloc unde de obicei este trapta a 3-a. E ceva comun?
2. Apare mesajul safe display, am tot citit despre cum se poate rezolva problema. Daca o sa cumpar masina sper sa gasesc pe cineva in Iasi sa ma ajute.

Multumesc pentru pareri,
  • sebiastrah

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salut,

Legat de prima problema e posibil sa fie dus mecanismul de la schimbatorul de viteze care te impiedica sa bagi accidental in marsalier...sunt niste blocaje din plastic si e posibil sa se fi rupt...trebuie redicat mansonul si cercetat pe acolo ce se intampla.

Legat de cea de a doua problema - aceasta eroare apare atunci cand schimbi display-ul de pe masina sau cd player-ul, cica se poate face imperecherea cu tech2...

Spor la cumparare si urmarit toate detaliile, pentru mine sunt interesante aceste 2 probleme si trebuie sa ai grija sa nu mai fie si altele mai "ascunse".

Bafta in alegere!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR