Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • DanyDMD

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Simptome: am martorii aprinsi in bord tot timpul masina cu cheie + dreptunghi cu steluta stie cnv cauza ?
Masina merge forte bine de curand a fost umblat la motor si dupa ce am luat masina de la mecanic dupa vreo 20 de km au aparut acesti martori

Cod(uri) eroare:
----
Model: Astra
An fabricatie: 2003
Cod motor: Z17DTL
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Probleme la sistemul de rĂ£cire: ai mare grija.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Test,coduri de eroare si scriele aici,doar asa putem comenta in cunostinta de cauza...
  • bogdandinu87

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2016

  • Mesaj Privat
salut,am si eu un astra h diesel de cateva saptamani,eu fac in jur de 100 de km zilnic,astazi de dimineata in mers,la 120 km\h mi s-a aprins pt cateva secunde martorul masinuta cu cheita,nici o diferenta,acum,seara cand ma intorceam spre casa,aceeasi viteza,mi-a aparut din nou,a tinut in jur de 1 minut si s-a simtit in puterea motorului,cand s-a activat i-a luat din suflu iar cand s-a stins am avut acea mica senzatie "ca ma baga in scaun" din ce cauza si la ce sa ma astept,rezolvari,ceva,orice sfat m-ar ajuta!
  • sebiastrah

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2016

  • Mesaj Privat
@bogdandinu87: La tine e problema de turbo aproape sigur. Verificarile sunt cam asa: In primul rand curata senzorul MAP, vezi cat este de imbacsit, apoi ar mai fi, electrovalva turbo, turbina, admisie plina cu depuneri...cel mai bine ar fi sa mergi la o diagnoza.

Cati km ai? Cand ai curatat ultima data turbina/admisia (asta daca ai curatat-o vreodata)? Sunt multe care pot aparea, dar un test pe op-com si urmarit valorile pe care le da (nu numai erorile) te poate ajuta la un diagnostic cat mai corect.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR