Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CountPorcula

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua, sunt posesorul uinui Opel Astra H din 2009, modelul cu oglinzi retrovizoare laterale largi. Am inteles ca nu se gasesc decat pe original sticle pentru oglinzile respective (si oglinda carcasa la fel). Problema mea este ca am gasit-o sparta in parcare acu' cateva luni oglinda. Am zis "nu-i nimic, asta e, 30 de lei alta". Doar ca surpriza am constatat-o dupa. Fiind rare cica producatorilor nu li s-a meritat sa faca acele oglinzi si se gasesc doar pe original la preturi de ~200 lei/sticla. Nu ma intelegeti gresit nu e neaparat ca nu imi permit, dar mi se pare absurd sa dau pe un cacat de geam 200 lei, cand stiu ca la cam orice model de masina gasesti amaratele alea de sticle la 10E. Nu stiti vreun parc de dezmembrari , sau nu aveti vreo solutie pentru treaba respectiva? Am pus intr-o sticlarie oglinda normala taiata, da se vede ca saracia si in plus mi se apropie ITP-ul in mai. Pls help cu vreo idee. Va multumesc.
Skip ads

  • bgdrom

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1991 c 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2012

  • Mesaj Privat
http://olx.ro/oferta/sticla...s.html#fc371c7c0d
nu este modelul asta?
  • CountPorcula

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Nu se deschide linkul Sad
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Merge link..... Sus în dreapta apasã pe butonul x de inchidere
Skip ads

  • CountPorcula

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
O sa sun luni sa intreb. Am gasit si eu nenumarate oferte de oglinzi de opel, doar ca geniile de la Opel s-au decis in ultimele luni de fabricatie, la ultimele modele (cele cu A nu cu Z) sa modifice putin forma oglinziilor, in asa fel incat producatorilor sa nu li se merite sa faca matrici noi si sa produca, fiind prea putine masini. Astfel pana acum peste tot unde am sunat mi s-a spus ca au doar pe original si costa intre 180-220 lei. Repet motivul principal este ca ma simt furat sa dau pe o oglinda (cat una de fard de femei) 50E,... o sa imi iau daca chiar nu gasesc dar iau in calcul si sa cumpar din dezmembrari 2 oglinzi normale (carcasa + sticla) sa le montez si pe viitor sa evit problemele astea.
  • CountPorcula

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Sunt pentru varianta veche,... sa imi bag picioru'.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR