Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Baciu Constantin

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 1997 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut dragi colegi, sper sa nu fi facut un topic nou pe aceasi tema , doar ca nu am gasit ceva asemanator cu ce ma intereseaza pe mine.

Cand am cumparat masina, evident am cumparat-o fara casetofon, acuma am vazut ca pe corsa b casetofonul original este un blackpunckt car 300. Ce vreau eu acuma e sa imi pun un Radio/CD casetofon cu USB dar sa se potriveasca la mufe sa nu fie nevoie de alte artificii sau mai stiu eu si sa imi vina la locas.

Pot cumpara si aici daca aveti casetofonul cu tot cu cod si cum am scris mai sus fara nebuneli la mufe ca nu ma pricep.

Sau ceva modele de casetofoane compatibile pe corsa B sa aiba CD/RADIO si USB.

Multumesc frumos!
  • Baciu Constantin

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 1997 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Am tot cautat printre topicuri pe aici si mi-am cumparat un Blackpunckt CAR300 problema vine acuma pe partea de mufe...casetofonul a fost luat de pe un opel zafira eu am crezut ca e compatibil la mufe cu cel de pe corsa fiind tot opel deh atata m-a dus capul...

Intrebarea mea pentru Dvs cei care aveti putin timp la dispozitie si ma puteti ajuta va rog ...cum se cheama acea mufa adaptoare ca sa imi intre in casetofon se vede poza/e dar sa intre ok si cu mufa de la masina ... nu prea ma pricep la partea electronica sau un sfat de unde pot achizitiona aceasta mufa, orice sfat este binevenit...un nume de adaptor un link de cumparare ceva un sfat.

Multumesc


  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Poti sa-ti pui orice casetofon pe Corsa B,daca nu ai nevoie sa iti comunice cu TIDul din bord.
Daca vrei sa-ti afiseze postul in bord,merge numai cAR 300,nu 400,nu cdr.
In principiu daca nu te pricepi la fire,ar fi bine sa te duci la un electrician,ceva.
PS-Din cate stiu,pe Zafira s-a pus minim CAR 400.
  • Baciu Constantin

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 1997 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2016

  • Mesaj Privat
s-a rezolvat se poate inchide.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR