Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • sedanastraj

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut
Am constatat o foarte buna stabilitate a autoturismului pe carosabilul din Bucuresti. Anvelope de iarna Strial 205 55 R16
Skip ads

  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut, aveti idee ce tip de antigel sa cumpar ptr motorizarea noastra?Dupa 2 ani a scazut putin nivelul.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
De-ala roz mai scump sau gm dexcool. Testate de mine
  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Mersi.
Skip ads

  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti de noua aparitie, opel crossland? Merita schimbata astra j cu un crossland?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara! Sincer nu as schimba Astra J cu nimic din gama actuala Opel. Poate cu noua Insignia, dar asta dupa un an, doi, pentru ca fiecare masina are "bolile copilariei"
Opel Crossland, sau SUV-ul Peugeot, cum vreti sa-i spuneti, nu mi se pare prea fortos, in nici o varianta de motorizare. Motoare mici, caroserie inalta, aerodinamicitate deplorabila si consum mare in regim de croaziera.. ex autostrada.
Eu unul zic sa ne bucuram de ultimul model de Opel adevarat. E o masina foarte buna, usor de intretinut, stabila, confortabila si spatioasa.
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Eu as face schimb cu noul Duster.. Macar faci schimb cu o masina de teren.. Nu schimbi caroseria.. Pãrerea mea..
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Tot din gama dacia are 3 stele la testele de crash euro ncap daca vezi acele video iti schimbi total opinia despre duster.
Skip ads

  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Exclus gama dacia. Ma gandeam sa trec la crossland minim 110 cp sau ar mai fi varianta astra j 1.4t.
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Asta ar fi singurul inconvenient pt care nu as face schimbul. Este un video pe o pârtie de ski si Dusterul l a bãtut pe Opel crossland cu ~10 secunde, asa sa iti faci o idee.. Si cu EuroNCAP ul e relativa treaba.. Daca doamne fereste sa fii implicat intr un accident cu un impact extrem de puternic, e mai mult de noroc daca scapi cu viata..
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Asa este Andrei dar daca te lovesti la 60km/h nu mai bine sa ai tu 5 stele NCAP? Nu stiu..zic..
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa spun.. Si eu ma tot gândesc.. Cei cu motociclete sa i catalogam " sinucigași " ?
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Cam asa ceva, singurul avantaj pe care il vad la ei este acela al "strecuratului" prin trafic aglomerat atat.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu am fost si nu sunt posesor de motor, dar daca ne place noua sa apasam pedala si sa simtim amarata de zvacnire a masinii, insotita de zgomotul motorului, ia ganditi-va ce senzatii traiesc ei, la care acceleratia nici nu se compara cu a noastra, zgomotul la fel si in plus mai si croseteaza masinile ca pe altceva...
Cand erati mici si va plimbati cu bicicletele, mergeati cu viteza melcului? Puneati ceva frane sa va ramana juma' de cauciuc pe asfalt? Si sa nu-mi spuneti ca nu luati virajele inclinati, ca la campionatul mondial...
Sincer, la un moment dat, dar acum vreo 20 de ani, ma batea si pe mine gandul sa mi le iau pe amandoua: motorul si la pachet, gagica...
  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Odata cu venirea primãverii am schimbat cauciucurile. Mergand spre casa am sesizat un zgomot de fond la peste 40 km/h. Logic, m-am gandit ca e ceva in neregula cu cauciucurile si uitandu-ma la ele am observat ca cel de pe stanga fata are desenul invers fata de celelalte trei, adica acele v-uri mici de pe calea de rulare. Cauciucurile sunt cele originale. Sa merg cu el asa?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Parerea mea este sa le schimbi.. la viteza, pe ploaie abundenta, poate face diferenta acest aspect.

Si eu am trecut la "sandale" astazi, alta viata😎
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Nu am fost si nu sunt posesor de motor, dar daca ne place noua sa apasam pedala si sa simtim amarata de zvacnire a masinii, insotita de zgomotul motorului, ia ganditi-va ce senzatii traiesc ei, la care acceleratia nici nu se compara cu a noastra, zgomotul la fel si in plus mai si croseteaza masinile ca pe altceva...
Cand erati mici si va plimbati cu bicicletele, mergeati cu viteza melcului? Puneati ceva frane sa va ramana juma' de cauciuc pe asfalt? Si sa nu-mi spuneti ca nu luati virajele inclinati, ca la campionatul mondial...
Sincer, la un moment dat, dar acum vreo 20 de ani, ma batea si pe mine gandul sa mi le iau pe amandoua: motorul si la pachet, gagica...
Respect! Respect!

😂😂😂
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
fulgu a scris:Odata cu venirea primãverii am schimbat cauciucurile. Mergand spre casa am sesizat un zgomot de fond la peste 40 km/h. Logic, m-am gandit ca e ceva in neregula cu cauciucurile si uitandu-ma la ele am observat ca cel de pe stanga fata are desenul invers fata de celelalte trei, adica acele v-uri mici de pe calea de rulare. Cauciucurile sunt cele originale. Sa merg cu el asa?

Du-te la vulcanizare si da-le cu roata in cap!
Daca au sens de rotatie, acesta TREBUIE RESPECTAT, altfel esti praf pe drum umed!
  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Nu au sens de rotatie, scrie outside si culmea, daca ma iau dupa asta, sunt puse corect.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Adica anvelopa este stantata eronat din fabrica, cu outside pe partea de inside?! Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR