Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
xenon cu afl.se aprind niste becuri in plus cand faci stanga sau dreapta in parcare si faza lunga am vazut ca e un fel de pleoapa care se ridica fiind acelasi bec practic.cu senzorii o sa sun maine sa intreb ce si cum.cert e ca au functionat doar 5km Smile)
Am facut deja 800 de km.Am mers si cu 180 azi pe autostrada e stabila si silentioasa.In mare sunt foarte multumit si la banii astia nu prea aveam altceva ce sa iau
Skip ads

  • a.opel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru masina @ fulgu, motorizarea ce ai aleso este foarte reusita si e optimala mai mult pentru drumurile de oras.Pentru extern recomand 1.7 diesel.Sunt foarte reusite!
  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Pai nu cred ca exista 1.7 diesel pe Astra J poate 1.6
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si cate sunt de 1.7.
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Sunt dar nu noi.
  • a.opel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2016

  • Mesaj Privat
oache81 a scris:Pai nu cred ca exista 1.7 diesel pe Astra J poate 1.6

Ba da,exista
  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Da am vazut ca exista acum dar nu ae ofera ca optiune, doar 1.4 aspirat si turbo si 1.6 aspirat sau 1.6 diesel.Eu cand am intrebat la dealer astea erau singurele optiuni.
  • andrei111

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Am si eu o intrebare legata de roata de rezerva cu dimensiune redusa pentru cei care aveti asa ceva pe modelul sedan. Ati primit cheia tubulara pentru roata si carligul de remorcare?
Eu am verificat sub roata de rezerva si este doar cricul si o surubelnita.
Ma gandesc ca au omis sa puna si restul de unelte, tinand cont ca in manual scrie ca acestea trebuie sa vina intr-un saculet plasat langa roata de rezerva.

As vrea sa stiu daca sunt singurul care nu l-a primit inainte de a suna la reprezentanta.

Multumesc
Skip ads

  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Coarba impreuna cu carligul de tractare sunt intr-un loc separat cum ridici presul de la portbagaj in partea dreapta inspre bancheta, intr-un fel de suport.La mine este acolo saculetul ala, m-am dus acum sa ma uit.
  • andrei111

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Dupa ce am intors roata de rezerva si cricul pe toate partile am gasit saculetul, este exact unde ai spus tu. Smile
Multumesc.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare!am ridicat masina pe data de 7.foarte multumit de ea,trage bine,silentioasa,putin zgomotoasa intre 2800 rot si 3000 rot.in rest liniste deplina. ca si dotari dublu climatronic,volan imbracat in piele cu comenzi pe volan,proiectoare ceata,cotiera,jante aliaj pe 16",geamuri electrice fata-spate,radio cd 600 cu display color de 7 ",senzori presiune roti,echiparea enjoy,si ce mai are ca si dotari standard..cu toate ca am vb cu ei sa imi monteze si senzori de parcare spate din fabrica,masina a venit fara senzori.au zis ca se vor monta ulterior,senzori aftermarket presupun, Sad .dezamagit de faza asta,mi-au zis ca sa las masina sa o trimita inapo la montat senzori,dar banuiesc ca ma mai tinea cu ea inca o luna pana era gata....maine am sa ma ocup de ea,spalat cum trebuie si revin cu poze,ieri am fost la serviciu si nu am avut timp de ea,a mai si plouat joi vineri de dim,e destul de stropita si de murdara,spre uimirea mea,de la departare nu se cunoaste chiar asa de rau mizeria pe ea.i-am facut casco la allianz la un pret de 1880 lei pe un an de zile cu fransiza si val pe ter tarii.pentru inceput,am vopsit etrierii de frana cu o vopsea termica care rezista la 300 gr celsius,pt ca erau etrierii curati,putin stersi si am aplicat vopseaua.a iesit foarte bine,toata lumea care o vedea ma intreba ce optiune a fost asta cu etrieri vopsiti. Smile sper sa tine cativa ani .consum pana acum,am facut aproape 400 km cu ea,cu un consum mixt de 8,4 l.multicel mi se pare pt ca vin dupa un astra g diesel cu un consum de 5 si un pic.marti plec la mare si vreau sa vad cat consuma la drum,am autostrada pt a o testa.dar sper ca sa mai scada consumul in timp.la banii pe care i-am dat pe ea,10 980 E ,sunt multumit de ce poate sa faca.un minus pt faza cu senzorii de parcare .....Sad
  • a.opel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Daca a venit fara senzori,trebuia sa nu semnezi pentru preluare.Ori primeai o reducere,ori iti aduceau alta masina cu senzori(faza cu trimisul masinii inapoi sa ii puna senzori e minciuna,asa ceva nu exista)Tu cand comanzi o masina,tipul de la reprezentanta introduce optiunile masinii intr-o baza de date iar apoi trimite baza direct la fabrica unde sunt prelucrate datele si trimise mai departe la modulul spoilere.Aici la acest modul datele vin sub forma de label-uri(etichete) Pe etichete sunt scrise culoarea spoilerului,culoarea senzorilor de parcare,daca are SRA,grila de opel sau de vauxal,etc.Muncitorul iti pregateste si monteaza tot ce e pe bilet.Daca pe bilet nu scrie senzori,atunci nu gaureste spoilerul ptr senzori.la final spoilerul e verificat de 3 ori si scanat inainte sa il trimita la linia de asamblare.Sunt convins ca eroarea este din cauza celui de la reprezentanta.Tu iai zis cu senzori si el nu a adaugat optiunea.Daca ridici masina pe elevator si dai scutuj jos vei vedea ca pe spoiler pe interior este o eticheta,daca pe eticheta scrie PDC si tu nu ai inseamna ca este eroare de la opel(desi ma indoiesc),daca nu scrie PDC inseamna ca nu ti-a comandat tipul de la reprezentanta.PS consumul scade pana isi face rodajul.Bafta si drumuri bune
Skip ads

  • nelu22

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare, la mine nu a sosit si sunt profund nemultumit de serviciile Opel Romania.
Ai sun si le cer socoteala de ce nu mi-a sosit masia si Opel joca leapsa cu dealerul si arunca raspunderea de la unul la altul. Termenul din contractul de la dealer nu are importanta pentru Opel. La relatii cu clientii la Opel Romania serviciile sunt tipic romanesti, am preluat solicitarea si te lasa cu ochii in soare.
Sunt in saptamana 13 si nici nu are de gand sa vina nici sapatamana viitoare.
Asa ca aveti grija ce comandati si nu semanati nimic pana nu va convingeti ca masina are ceea ce ati comandat.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@a.opel....cel de la repr mi-a zis ca toate masinile care au venit din lotul asta,au fost 17 masini sosite la dealer,toate au venit fara senzori montati din fabrica.se vor monta ulterior.nu m-am uitat sincer sub ea.multumesc!
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@nelu22...la mine a durat exact 3 luni .am ridicat-o joi seara pe la ora 18.ieri era ultima zi de contact,ieri se faceau 3 luni.oricum,dureaza mult rau.a stat in gyor dupa 9 iun pana au adus-o.numarand zilele supa 8 apr de cand am incheiat constracul pana joi sunt cam 13 sap si la mine. Sad
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@a.opel.legat de rodaj,nu mi-au zis nimic.au zis folosire normala.ca cica sunt rodate deja motoarele.mi-a specificat totusi ca pana la 2000 - 3000 km sa nu buschez acceleratia si sa nu o duc in rosu in treptele inferioare.sa o duc lin in viteza,pot merge cu vit maxima atata timp cat aj lin la acea viteza.oricum intra in cuplu dupa 2500 - 2800 rot.dupa 3000 rot trage bine.
P.S.: masina a avut 28 km la bord la preluare...cam ciudat.raps celui de la repr a fost ca sunt km de teste,ca cica au circiut de teste in polonia....acum ce sa zic..
  • nelu22

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
A mea sta de pe 15.06 la Gyor. In contract sunt 10 saptamani + inca 4 pentru situatii exceptionale. Ei abuzeaza si de astea 4 saptamani.
In orice caz mie pana acum mi-a ajuns. Imi vine sa cer banii inapoi.
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:Am incercat eu o negociere a tichetului dar nu a mers.din cate am auzit anul trecut ar fi fost 1500 lei ,sau ma insel eu ...


Pot sa-ti spun ca in cazul meu, in iulie 2015, un dealer Opel din Bucuresti mi-a cerut pe tichetul Rabla 1700 de lei. Nu m-am tocmit, i-am dat cat mi-a cerut. Iar eu efectiv nici nu l-am vazut pe omul de la care a cumparat el tichetul...
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Cam intre 1500-2000 lei variaza un tichet la dealer. Ca idee pt anul asta s au rezervat toate tichetele in mai putin de 3 saptamani pt rabla clasic, s ar putea sa urmeze o suplimentare a bugetului.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@negociator...din cate am inteles eu de la dealer,acesta mi-a spus ca tichetele rabla pt cei care nu au o rabla sa dea la schimb,il primeste din partea dealerului contra sumei de 2000 lei anul acesta.dealerul,nu se duce sa cumpere acel tichet rabla de la cineva anume.la inceput de program rabla din fiecare an un anumit nr de tichete se distrubuie dealerilor de masini noi,pt a se fol la cump unei masini noi pt cei care nu au o rabla sa dea la schimb.anul acesta au fost un nr de 17 000 de tichete rabla la nivel national,mai putine pt ca a si inceput progr mai tarziu,dar si pt ca s-a bagat rabla pt electrice.din astea 17 000,7500 le-a primit dacia,3000 catre opel,vw,vreo alte cateva mii catre restul marcilor.iar pt populatie din ce mi-a spus baiatul de la repr,au mai ramas mai putin de 5000 de tichete,pt cei care efectiv caseaza o masina la remat.cand am ridicat eu masina,pe data de 6,mai erau disponibile numai 400 de tichete rabla,prin reprezentanta a cate 2000 lei/tichet.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR