Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Valiwsn

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut Colegi ! Am un astra g 1.7 dti masina am cumparat-o in luna decembrie. Am o problema cu ea , imi pierde foarte mult antigel. Are radiator spart intr-o parte (vezi poza 1) dar e lipit acolo cu poxipol sau cine naibii stie cu ce. Si imi pierde si de la furtunul de la termostat (i-am schimbat colierul si degeaba tot imi pierde). Posibil sa fie de la furtun ?(vreau un cod pentru furtunul de la termostat sau un link ceva) in 50km raman fara apa in vasul de expansiune plus ca era sa calez motorul. Eu nu cred ca asta ar fi problema sa consume atat de multa apa.
Skip ads

  • Naikkon

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 ze16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2014

  • Mesaj Privat
salut , dupa ce stationezi se observa apa pe sub masina ? daca nu se observa mai mult ca sigur este de la tecile de la injectoare.
  • Valiwsn

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
salut ! nu se oberva apa , doar de la furtunul de la termostat la radiator cel din imagine.
Ps: Poti sa mi dai un cod ceva pentru furtunul de la termostat sau un link ? al meu este copt si numai are niciun cod pe el. Mersi Smile

ps: Cat ma costa tecile ca sa le schimb ? (da mi un link ceva ) Meri frumos
  • Naikkon

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 ze16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2014

  • Mesaj Privat
sincer am facut la un 1.7 dti schimbarea la toate 4 tecile plus alte consumabile nu mai stiu exact pretul lor (parca 80 lei buc) sper sa nu zic vreo prostie si pt acel furtun nu cunosc nici un cod
Skip ads

  • Valiwsn

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Inca ceva , te rog sa mi dai si mie un link ceva de unde ai cumparat tecile (un site ceva) da mi un pm . Multumesc frumos !
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pune mana si schimba furtunul ala. Remediaza tot ce pare neetans si umed. Apoi sa te gândesti la alte lucruri. Asta a daca nu vrei sa bagi banii in toate prostiile.
  • Valiwsn

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
O sa schimb radiatorul si furtunul acela si sa vad atunci Smile . Multumesc pentru sfaturi !
  • gigatel30

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cauta la adresa de mai jos codul pentru piesele de care ai nevoie. Alege intai limba engleza, introduci VIN-ul in casuta din stanga apoi click pe link-ul care apare in partea de sus sub "Decoding VIN code .............................".
Succes.

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR