Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Azeratul

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut,

Am probleme cu schimbatorul de viteze la un opel meriva din 2015, problemele apar si se agraveaza cu cat temperatura de afara este mai scazuta.
Cam pe la 5 grade incepe sa mearga mai prost, iar deja la -5 urmatoarele probleme sunt destul de serioase:
1) Intra foarte greu in treptele inferioare, mai ales cand vrei sa schimbi dintr-o treaba superioara, intr-a doua cateodata in trafic trebuie sa trag cu forta de schimbator.
2) In orice treapta chiar cand schimbi dintr-a treia intr-a patra, merge destul de greu, opune rezistenta si nu simti ca ar fi o miscare fluenta ca acum spre exemplu cand sunt aproximativ 15 grade.
3) Uneori nu pot scoate din treapta 1, chiar daca e ambreiajul apasat, trebuie sa cuplez/decuplez si apoi merge.
Am fost la reprezentanta, dar cum iarna asta nu a fost suficient de frig prin februarie nu am reusit sa-i conving ca e o problema, desi au confirmat ca nu merge foarte bine au zis ca nu e suficient ca sa o bage in service si nici nu au luat masina la un test de 30 de minute, doar s-au plimbat in jurul service-ului, va intreb pe voi ca n-as vrea sa astept sa se faca -10 grade afara pana sa rezolv problema ducand-o in service, pentru ca pana atunci o sa suporte multa uzura masina.

Andrei
----
Model: Meriva
An fabricatie: 2015
Cod motor: (cod motor?)
  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR