Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • robson

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Sa incep cu inceputul.
Din cauza lipsei de bani, masina a stat 2 ani jumatate in garaj. A reinviat si din iunie 2015 a mers fara probleme. Din iunie pana in septembrie 2015 am mers cu 4 cauciucuri deformate din anul 2000 si nu am avut nici un fel de probleme. Apoi am cumparat un set de iarna 175/70 R14 si la fel, masina a rulat fara probleme.
Dupa ce am iesit din iarna, undeva prin februarie anul asta am schimbat bieletele antiruliu. Din nou nu au fost probleme. De la inceputul lunei martie pana la inceputul lunii acesteia masina a stat in parcare din cauza ca am avut permisul suspendat. Am montat 4 anvelope 195/65 R15 pe un set de jante originale et49 (pentru Astra H) si am mers 5 kilometri fara nici un zgomot. Masina a mai stat aproape doua saptamani in parcare si acum am iesit cu ea la plimbare.

La viraje pe loc si in mers se aud niste batai, de parca pocneste ceva. Mi se pare ca zgomotul apare mai des cand virez la stanga.
Iesind dintr-un sens giratoriu la stanga, mi s-a intamplat ca volanul sa stea putin intors la stanga (masina tragea putin stanga).
E posibil sa fie din cauza acelor bielete? poate am nevoie de alte capete de bara? sau poate doar sunt de vina cauciucurile? poate ating pe undeva?
Am de gand sa merg la o verificare saptamana asta dar pana atunci va rog sa-mi dati un sfat.
  • robson

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2010

  • Mesaj Privat
In dimineata asta am verificat rotile din fata si am descoperit un arc rupt la roata din stanga.
Dar totusi de ce imi tragea masina la stanga?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR