Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Cosmin96

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salutare , am nevoie de puțin ajutor , m-am apucat de modificat linia audio la Agila mea . Vreau sã-i schimb difuzoarele de pe bord care sunt de 10cm cu astea : Boxe auto ALPINE SPG-10C2 , astea sunt tot de 10 , dar nu știu în adâncime se potrivesc? Mã poate ajuta cineva , a mai pus cineva așa ceva pe mașinã ?
Skip ads

  • cdsoul

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
incap la limita da sti ca in bord trebuie sa tai cate o ureche de la difuzor sa intre in lacas si sa ai o surubelnita de aia scurta ca altceva nu intra intre parbriz si surub
  • Cosmin96

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Da stiu ca sunt prinse doar in doua urechi , am surubelnita scurta intra perfect acolo. Multumesc pentru raspuns! O zi faina!
  • ady_maka

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Timis
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2014

  • Mesaj Privat
@ Cosmin96 ai reusit montarea lor? ai intampinat ceva probleme? ideea in sine e ca si eu as vrea sa schimb tot ce inseamna sonorizare. Cele din spate le-ai schimbat?

Multumesc
Skip ads

  • Cosmin96

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Nu am avut timp sa umblu la ele , in spate nu , ce am schimbat este casetofonul si i am tas fire de la kit audio din fata in spate treaba nu foarte usoara tinand cont ca trebuie sa fie mascate
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am de instalat la un var cu Agila din 2002 un radio-cd. masina nu a avut niciodata radio/player, am vazut doar 2 difuzoare in bord si 2 in spate. stie cineva unde ajung firele lor ? in bord are un spatiu de depozitare, ar putea fi acolo ?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
firele ar trebui sa ajunga undeva intr-o mufa in zona unde ar trebui sa fie unitatea audio.
e posibil sa fie cazuta undeva in spate mufa respectiva.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am demontat suportul scrumierei si pe acolo am impins spatiul de depozitare afara. am gasit 3 mufe + antena frumos cablate si prinse cu cable ties. l-am sfatuit pe proprietar sa cumpere un player dedicat care sa intre exact in locul plasticului din bord altfel ar arata urat. cd-playerul pe care vroia sa-l instaleze era mai lat si nu intra in el.
am mai conectat si alarma, avea instalat un modul in compartimentul motorului dar avea mufa scoasa. are telecomanda separata cu sigla opel pe ea.
ieri am mai rezolvat o pana de contact la o Vectra c si reparat un sensor abs la o insignia(cablu interrupt) . mai venise un vecin cu un golf cu o usa blocata dar nu am avut timp si de el Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR