Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Enaru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salutare !

Recent am achizitionat o Corsa D din 2009, 1.2 Benzina. Masina, aproape noua are 36.000 a avut uleiu si filtrul de ulei schimbate recent, la reprezentanta la Radacini.
De cand am venit cu ea de la service a inceput sa faca un fenomen ciudat la ponire : atunci cand introduc cheia in contactul, fara sa-l pun, se aprind toate becurile de pe bord si indicatorul de benzina urca - situatie normala, dar, CATEODATA, atunci cand pun contactul se STINGE tot bordul, indicatorul de benzina se duce pe pozitia 0, lafel si vitezometru si turometrul, si dupa 1 secunda toate isi revin la normal.. Mad

A mai intalnit cineva situatia aceasta? Ce ar putea fii? Multumesc frumos pentru support !

Enaru.
  • Mavrodin

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 1.3 cdti 90 cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
bateria pe duca
  • Enaru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Hmmm cei de la service au o "bifa" si pentru verificarea bateriei, si au dat-o ca baterie OK. Cum as putea sa verific eu bateria?
Multumesc pentru raspuns,
Enaru
  • Enaru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Am gasit solutia ! Se pare ca este doar mufa de la bord usor desprinsa. Nu cred ca este permis sa pui link-uri catre alte forumuri pe acest forum, asa ca va indrum sa cautati : "[Corsa C] [00-06] How to fix intermittent starting / dashboard lights problem" pe google.

Enaru
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR