Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
Solutie
  • AValentin33

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2018

  • Mesaj Privat
gabimilo1 a scris:erorile duc la senzorii ce ti i-am aratat.

daca acum nu le mai ai iar masina merge bine inseamna ca unul din cele doua a fost (parerea mea).

nu stiu sa-ti zic mai multe, nu prea ma pricep, daca era masina mea si voiam sa o repar singur faceam verificarile din poze (daca dai click pe ele se maresc si poti sa citesti ce trebuie sa faci, eventual google translate - eu asa fac) - sint verificari electrice cu aparatul de masura si pe alea le stiu bine face, probabil ca as fi gasit ceva diferit la masuratoare si atunci mi-as fi dat seama ca acolo e buba.

sau schimbam senzorii pe rind fara masuratori, aveam sanse de 50% sa nimeresc din prima, dar costa mai mult daca nu puteai sa mai returnezi piesa schimbata degeaba (sau te alegeai cu doi senzori noi pe masina....sint variante).


Ai verificat cu tis2000 ? Si eu ma chinui sa-l instalez dar nu vrea pe x32 windows 7
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
exact asta am si eu pe calculator (windows 7, x 32), cu licenta - asa l-am luat.

la mine a mers.

un coleg zicea ca merge sa instalezi xp pe o masina virtuala si sa instalezi apoi acolo tis (nu stiu cum se face, nu sint bun la calculatoare).

pozele pe care le-am pus sint din tolerance data (nu din tis).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR