Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • andreires

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Arena 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Am o problema, mi-am luat singur o masina din germania si acum urmeaza sa ii scot numere rosii insa pt numere trebuie favuta asigurarea pe o luna.Ca sa fac asigurarea imi cere dovada ca am inscris.o la taxe si impozite la primarie insa cum sa o trec daca la taxe si impozite imi cere si cartea rar?Pe care urmeaza sa o fac(ca d.aia imi scot nr rosii,sa merg la rar).
La alt sector imi zice ca merge si fara rar ,doar cu actele din germania sa o bag..ca in romania...10 bordeiuri...atatea obiceiuri...
  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Mergi la un birou de acte auto, si iti spune tot ce ai de facut.
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
[quote="andreires"]Am o problema, mi-am luat singur o masina din germania si acum urmeaza sa ii scot numere rosii insa pt numere trebuie favuta asigurarea pe o luna.Ca sa fac asigurarea imi cere dovada ca am inscris.o la taxe si impozite la primarie insa cum sa o trec daca la taxe si impozite imi cere si cartea rar?Pe care urmeaza sa o fac(ca d.aia imi scot nr rosii,sa merg la rar).
La alt sector imi zice ca merge si fara rar ,doar cu actele din germania sa o bag..ca in romania...10 bordeiuri...atatea obiceiuri...[/quote


dute la un alt birou de asigurarri itzi face pe loc asigurarea pe o luna , inca nu am auzit asa ceva sa itzi ceara ei dovada ca masina e inscrisa la primarie Smile).
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR