Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • CociasCatalin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 1996 X16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am un Opel Astra F Caravan 1996.
Problema e cand merg cu masina si mai dau in gropi , usile trepideaza iar chederele sunt moi ( rupt in unele parti )
Ce chedere se mai potrivesc pt modelul Astra F Caravan ?
[b]In magazin pretul incepe de la 200ron(bucata) x5 (usi ) = 1000 ron ( prea mult )
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Usile trepideaza pt ca trebuie sa le scoti acele bolturi de la balamale si sa le inlocuiesti
Bolturile nu sunt scumpe deloc, merg puse cele de cielo, le-am schimbat si eu candva si nu e complicat dar trebuie sa ti se indemane cat de cat

Referitor la chedere - chiar nu ti-a trecut prin cap ca poti cauta si la dezmembrari ? 100% vei gasi unele bune acolo si nu cred ca or sa iti ceara ai amai mult de cca 10ron/cheder
Eventual cauta si pe OLx si alte site-uri de publicitate - sigur vei gasi

Sau cel mai bine, cumpara initial acele bolturi pt balamale din magazin (5 ron/buc) de cielo, si ulteriot te duci la dezmembrari si cumperi chederele si ii rogi frumos sa iti monteze si tie acele bolturi la balamale - cu cca 100 ron cu tot cu bolturi, chedere si manopera eu cred ca scapi - eventual ii iei si tu o bere aluia de iti lucreaza ca e cald si nah sa nu iti faca doar treaba de mantuiala

Bafta - nu e asa de complicat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR