Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • dragoibogdan1990

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salut! Detin un Opel Vectra B,anul 1998,1.8 benzina. De aproape o luna mi se opreste motorul in mers Sad De exemplu astazi am mers vreo 30 de km si a mers perfect. La un moment dat am apãsam pe acceleratie si apãsam degeaba. Mi-a tãiat sigur alimentarea (pãrerea mea) alta explicatie nu stiu. Am schimbat la ea pompa de benzina,senzorul de acceleratie,Debitmetru si fisele. Bujiile sunt ok. Un sfat mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc!
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mai exact ce senzor de acceleraie ai schimbat?
O diagnoza, o citire de coduri de eroare macar ai facut?
  • dragoibogdan1990

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat senzorul asta : http://www.autopol.ro/poze/td/1835499.jpg. Mecanicul meu mi-a spus ca asta este senzorul clapeta de acceleratie. Dupa multe cãutãri eu zic ca asta este senzorul Ax cu came. Inca nu am facut nici-un diagnostic. Mi-a spus cineva ca problema ar fi de la nu stiu ce releu si din cauza asta se oprește motorul in mers si imi taie alimentarea. Multumesc! O zi frumoasa.
  • dragoibogdan1990

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat senzorul asta : http://www.4tuning.ro/image...99c-0-0-0-0-0.jpg Mecanicul meu mi-a spus ca asta este senzorul clapeta de acceleratie. Dupa multe cãutãri eu zic ca asta este senzorul Ax cu came. Inca nu am facut nici-un diagnostic. Mi-a spus cineva ca problema ar fi de la nu stiu ce releu si din cauza asta se oprește motorul in mers si imi taie alimentarea. Multumesc! O zi frumoasa.
Skip ads

  • dsaraolu

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Filtru de benzina?
  • dragoibogdan1990

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Filtru de benzina este ok. Acum câteva luni l-am schimbat. Am fost la un mecanic,mi-a pus masina pe Tester si i-a apãrut Debitmetru 😏 . Tin sa menționez ca Debitmetru l-am schimbat acum un an. Am sa il cumpãr zilele astea si sper sa fie de la el problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR