Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
poate nu e chiar o problema tehnica dar cer o parere.am o vectra cu motor de 2000,c20ne cu instalatie gpl.din ce am citit pe aici consumul pe benzina ar fi cam 7 nealergata.ei bine a mea consuma cam 11-12 afara si asta mers usor pana in 100 si fara demaraje.cei care aveti acelasi motor cu gaz dati-va o parere va rog.merci!
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
sal.am motor ca al tau si a mea consuma 9-10,din ce am observat io ca ai scris aici zici ka mergi pina in 100 asta ar insemna ka cu a5 mergi kam sub 2000 ture posibil ala sa fie motivul, a mea dak merg cu ea sub turata consuma belea Smile
cel mai bine ar fi sa te duci so pui instalatia pe 1tester sa ti-o regleze putin dar dute la 1 service care nu lucreaza dupa ureche si numai cu surubelnita Smile ka eu am patito Exclamation
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sal.problema s-a rezolvat.un o-ring de la plaman uzat si scapa gaz pe acolo.nu mult da scapa.acum mi-a luat 9 plin plin pe 350 de km.merci oricum de raspuns.problema cu instalatia mea ca e pusa de unii ca nu prea se pricep la multipunct.asa ca pauza regalaje.mi-am reglat-o eu singur sa treaca pe gaz la 1600 de ture.si eu cu a-5 la 100 am cam 2700 de ture.momentan am scapat de meseriashi dar nu stiu ce ma fac daca se strica ceva.instalatia mea e autronic.bafta.
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Ce marca e instalatia de gaza si cum ai reglat-o singur sa treaca pe gpl la 1600 ture? (a mea -BRC - trece la 2500).
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
instalatia e autronic.adica partea electronica.la mine se regleaza astafel.scoti tot butonul benzina-gaz si dupa ce scoti mufa ai un mic potentiometru in spatele butonului,atentie butonul e un dreptungi mai mare.cel putin asha e la mine.daca nu gasesti potentiometru vezi poate se poate desface acel buton.daca are urme pe el si nu e cu nituri de plastic se poate desface.de potentiometru invarti ushurel si dupa faci proba.sunt unele instalatii care se regleaza numai cu calc.la allea nu ma pricep.dar cele care eu buton de trecere mare si mai face si un clac cand trece pe gaz sigur se pot regla.totul e sa gasesti potentiometrul.bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR