Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • CRISTI_VRINCEANU_SR

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: bacau
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Numele meu este Vrinceanu Cristian si sunt din Bacau.

M-am ‘’lovit’’ de-o problema.
Este vb. despre ‘’hotia din si cu RCA’’si ptr a ma intelege o sa va relatez pe scurt povestea.
Fiind in traffic cu masina am fost lovit de un sofer neatent.Banal pana aici.
Am umat pasii necesari,politie,firma de asigurari RCA a vinovatului(Interamerican),agentul de daune al firmei de asigurari.
Si aici incepe povestea interesanta.
Firma de asigurari m-a trimis la un service agreat de ei(Salora Soft).Acolo au urmat alt set de poze si un ‘’deviz antecalcul’’ reprezentant suma totala necesara repararii masinii.In cazul meu,9200 ron.Agentul de daune m-a anuntat ca suma maxima pe care o pot primi este undeva la 5.000 ron ,fiindca masina e un pic mai veche,ca e rosie,ca e rulata,etc ,dar daca vreau pot sa optez sa primesc suma maxima si sa o repar unde vreau sau sa o vand asa cum e.Interesandu-ma,am gasit destule servce-uri care o pot repara cu suma maxima data de catre firma de asigurare.Am completat hartiile necesare ptr. a primi banii sperand ca in 15 zile vor veni.Nu au venit.Atunci au inceput telefoanele.Prima surpriza—au pierdut dosarul.L-au gasit dupa 2-3 zile,dar o noua surpriza,lipseau documente din el.(Eu am copii xerox dupa documentele din dosar).Si fiindca ptr.mine era saptamana surprizelor, ele au continuat.Un domn Dan Nicolae,mare sef peste daune auto ,total neprofesional, a inceput sa vb. f urat si sa-mi spuna ca nu trimite nici un ban fiindca nu am vrut sa repar masina in service-ul la care m-au trimis ei.Cred ca realizati ce fata am facut auzind asta si in ce situatie incomoda ma aflam.Pe de o parte masina era gata reparata si servce-ul astepta sa-l platesc,pe cealalta parte stiam ca nu primesc banii.Totusi mi-au dat de inteles ca o sa-mi trimita pana la urma 4.000 de ron.Se spune ca ‘’monarhul universului e interesul’’si bineinteles ca mi-am pus intrebarea ‘’ce interes are domnu’Dan sa repar masina acolo?’’Americanii spun ‘’urmareste banii’’ si asta am incercat sa fac si eu.Plecand de la faptul ca masina mea se poate repara cu o suma de 5.000 ron la orice service si la service-ul agreat cu 9200 ron am inteles o parte a problemei.Realizati va rog ca este vb. doar de singura masina si vb. de 4.000 de ron care nu se stie unde si cum merg.Nu am vrut sa ma gandesc ce suma se invarte la 100 sau 1000 de masini.Probabil de aici si supararea domnului Dan.
Trecand peste astea toate,vad ca au trecut cu mult peste zilele alea de care vb legea si eu inca nu am primit nici un ban.

MAREA INTREBARE---CE MA SFATUITI SA FAC??

Sanatate si sa auzim de bine
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu este nici pe departe un caz izolat, prin scenariul asta trece aproape fiecare sofer care are de a face cu firmele astea. Evil or Very Mad Ideea e sa ii reclami pe la cele mai inalte foruri Laughing , sa bati cu pumnul in masa, sa te "tiganesti" cu ei... Poate te ajuta: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=9998
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Daca ti se pare ca cei de la asigurari nu au fost corecti cu tine reclama la
Comisia de Supraveghere a Asigurarilor

http://csa-isc.ro/index.php...=12&Itemid=78
e-mail: office@csa-isc.ro
Telefoane centrala: 021.316.78.80, 021.316.78.81, 021.316.85.87
Fax: 021.316.78.64
Solicitati urmatoarele interioare pentru a contacta:
* Directia relatii cu publicul (pentru sesizari, reclamatii) - interior 141
* Registratura Generala - interior 148
* Comunicare si cu relatii mass-media - interior 136
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR