Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • Marius_P

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut am avut un incdent cu masina, nu tinut frana de mana si luat o la vale cu usa deschisa sofer si a intrat intr-un stalp de beton si trebuie sa scot aripa sa umblu la balamale ca au intrat un pic inauntru. Are idee cineva cum se poate scoate bucata e plastic negru de la baza pragului si de la baza aripii fata ? sau daca trebuie scoasa odata cu aripa..
Am gasit tutoriale clare cum sa demontez aripa doar ca nu gasesc si sincer nu am idee daca trebuie scos plasticul negru de la baza portiere de pe prag.
Multumesc anticipat.
  • Flv27

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2006 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2016

  • Mesaj Privat
daca te referi la "protectia de mizerie" care vine arcuita deasupra rotii...se da roata jos si are un fel de nituri sa zic asa...o iei la purecat in fiecare colt, mai e un surub si pe marginea aripei, pe interior, pune 2-3 poze sa-mi dau seama, eu am desfacut recent , nu toata protectia ce-i drept.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Are o singura piulita exact în capãtul de sus unde se îmbinã cu bara. Se desface cu tubulara de 8 prin interiorul pasajului aripii.
Daca ai scule adecvate nu trebuie sa dai roata jos.Apoi se trage ușor sa iasã din clipsuri. Clipsurile se cam rup deobicei....costa cam 20 RON o punga cu 10 bucati
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR