Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mannix35

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua dragi colegi,va rog sa ma luminati si pe mine: Am gasit apa sub mocheta din masina dar nu reusesc sa depistez locul prin care a intrat.Nu este de la caloriferul din bord pentru ca nu imi scade nivelul la antigel. Va rog din experienta voastra sa imi spuneti si mie posibilele locuri prin care poate intra apa.Va multumesc. Astra G caravan Z17 DTL 2008.
  • gigi haios

  • Mesaje scrise: 241
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Te am ajuta daca ai spune si unde este localizata mocheta umeda, eventual interventii recente : schimbat parbriz, reparatie accident........
  • alin263

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Poate fi vorba de condensul de la aerul conditionat. Radiatorul de racire , mai bine spus condensatorul de ac, se gaseste sub bord. Acesta este prevazut cu o tavita de colectare si cu un stut prin care se elimina ,prin picaturi ,sub masina condensul. Este f posibil ca la tine acel stut sa fie infundat(datorita mizeriilor sau chiar fitrului de polen care poate fi imbacsit). Cel mai usor ca sa verifici este ca sa ridici masina pe elevator sau sa o pozitionezi pe un sant sau o rampa ,si sa te uiti pe dedesubt undeva in zona scutului si vei observa acel orificiu de evacuare a condensului. Daca acel orificiu este infundat condensul va curge in masina pe mocheta. Mai poti cauta pe forum pt ca e o problema des intalnita.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR