Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Flv27

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2006 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Simptome:

salutare, rog daca ma poate ajuta cineva care are cunostinte in domeniul electronicii, weekend-ul trecut am incercat sa schimb becurile de pozitie, respectiv de la lampile de la numarul de inmatriculare (la o Corsa C facelift) , din pacate lampile nu mai merg, nu dau curent cred, si nici pozitia dreapta. Precizez ca lampile s-au "ars" primele dupa care , cred eu ca si pozitia dreapta. Sigurantele le-am schimbat...nimic nou, becurile noi, testate, merg. Nu mai am alte idei si multimetru sa verific nu am. Ma poate ajuta cineva cu vreo idee? multumesc!

aa da....verificand schita sigurantelor...apare siguranta 4 la lampi (5A) .... SURPRINZA...are un singur papuc acolo...dar siguranta DELOC...lampile mergeau si asa... n-am idee cine a facut cablajele pe acolo.

LE : din cate am verificat...curentul la pozitie la corsa c vine de la faza scurta...care merge...deci curent este...mai ramane masa...nu are masa? dar lampile..alea ce mai au?

am postat si la intalnirile din judetul meu, dar nu s-a raspuns, am zis sa incerc aici Smile , sper sa nu fie o problema asta.

Cod(uri) eroare:
----
Model: Corsa
An fabricatie: 2006
Cod motor: Z12XEP
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Verifica siguranta F39(5A)... Ti-am dat o idee,nu stiu cum sa-ti dau un multimetru...
  • Flv27

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2006 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2016

  • Mesaj Privat
aia a fost! , desi am verificat restul de sigurante...de nervi cred...nu am observat...dar peste cateva zile cand am zis sa mai trag o privire...am gasit-o pe nenorocita!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR