Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • deleted-88671

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Detin un Opel Vectra C an 2004 , half can . Zilele trecute am schimbat unitatea NCDC 2015 cu una chinezeasca cu android dedicata. Problema a aparut in momentul instalarii, unitatea noua nu comunica numai cu Vectra C full can. Din lipsa unui adaptor am ramas fara posibilitatea de a mai accesa BC prin intermediul navigatiei.
Intreabarea mea este : pot monta o maneta BC pe masina mea prin care sa pot accesa informatiile precum consum carburant , data / ora ,etc ?
Poate cineva sa imi confirme acest lucru ?
Multumesc,
Mihai
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Stiu ca NCDC era cel mai bun de pe seria half-can si comunica direct cu BC-ul, neavand nevoie de maneta cu butoane (ca la CDR2005 de exemplu). Este posibil (nu stiu sigur, cineva care se pricepe mai bine sa-ti confirme/infirme aceasta ipoteza) sa mearga si cu maneta (butoanele de BC direct pe ea) dar cu programare. Stiu pe cineva care se pricepe la asa ceva dar este din Bucuresti. Eventual daca ai nevoie de nr-ul lui de tel da-mi un PM si poate te ajuta cu mai multe informatii. Ca o paranteza eu am trecut de la half-can la full-can cu ajutorul lui....deci se pricepe.
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR