Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salutare in primu rand. Am deschis subiect nou intrucat nu am gasit nicaieri pe altcineva sas aibe aceste erori simultan.

Masina este o Corsa c, motor z10xe si problema a aparut dupa ce i-am facut revizia si am facut putina curatenie in compartimentul motor. Vacumul cred ca l-am verificat cum trebuie, nu cred ca scapa pe undeva, am dat cu spray de contacte pe toate conductele de vacum si nu se intampla nimic.... Am dat cu spray de contacte si in mufa debitmetrului si a sondei lamda. Eroarea apare dupa 20 km, o sterg si iar apare.... deci problema intermitenta

Motorul merge bine, fara fluctuatii etc....

Ce altceva ar mai fi de facut, verificat?

P0130 - O2 Sensor Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 1)
(0Cool - Present

P0170 - Fuel Trim Malfunction (Bank 1)
(09) - Intermittent
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Verifica toate furtunele de la capac culbutori , throttle si admisie, admisie daca nu e gaurita in dreptul tevii EGR, furtun canistra vapori valva purjare, furtun servofrana .
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am mai resetat o data eroarea si am mers vreo 100 km si vad ca nu a mai aparut. Ce-i drept inainte de asta mersesem 2 zile cu un furtun de vacum scos(tremura putin motoru) si pana sa-mi dau seama care era cred ca s-a afumat sonda lamda. Acum daca am mai mers cu ea ma gandesc ca s-a curatat.... in fine, sper sa nu mai apara iar eroarea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR