Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un autoturism (Chevrolet Aveo) cu motorizare opel ecotec benzina A12XER sau A12XEL (asa cum este scris in ,,cartea masinii").
La 80 000 km am deja emulsie la busonul de ulei de la motor iar lichidul de racire se consuma. Banuiesc o ardere a garniturii de chiulasa. Primul proprietar.
Rugamintea mea este sa-mi recomandati pe pm un ,,doctor" in termica. Nu conteaza ca e reprezentanta sau freelancer in domeniu sau cineva de pe forum.
Daca se poate ca respectivul sa fie din Bucuresti sau localitati apropiate .... daca nu .... ce mai conteaza 20 - 30 de litri de benzina ... Wink
Cu multumiri
Radu
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Chevrolet nu mai vinde in Europa, service 'oficial' fac in continuare doar cei din GM Opel si piese mai asigura inca 8 ani (aproximativ). Norocul tau e ca motorul asta este pe Opel si aici mai exista oameni care se mai pricep. Sfatul meu este sa dai o cautare pe goagal autoa sau edsauto. Indiferent la care din cei doi mergi ii voi ajuta eu cu micile secrete pe care nu le mai fac publice desi se pot gasi sapand adanc si sunt la mintea cocosului daca stii sa citesti.
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@ dancuciureanu : Multumesc. Am completat deja formularul la edsauto. Inteleg ca ii cunosti pe baieti si acestia accepta sa fie ,,ajutati". Te voi contacta pentru a stabili data interventiei. Alte detalii cand ne vedem. Asta deoarece observ ca nu accepti pm.
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Chevrolet nu mai vinde in Europa, service 'oficial' fac in continuare doar cei din GM Opel si piese mai asigura inca 8 ani (aproximativ). Norocul tau e ca motorul asta este pe Opel si aici mai exista oameni care se mai pricep. Sfatul meu este sa dai o cautare pe goagal autoa sau edsauto. Indiferent la care din cei doi mergi ii voi ajuta eu cu micile secrete pe care nu le mai fac publice desi se pot gasi sapand adanc si sunt la mintea cocosului daca stii sa citesti.


Am primit urmatoarea ,,oferta": ,,
,,Cristi M. - EDSauto.ro: 2016-06-13 10:58:27:
Buna ziua, nu va putem ajuta cu aceasta solicitare, noi reparam doar Opel. Nu luati in considerare operatiunea atasata."
Very Happy
Oricum multumesc inca o data pentru sprijin.

Daca mai stie cineva pe cineva eu raman pe receptie. Se apropie concediul si nu am masina cu care sa ma deplasez.
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Incearca la AutoA sau RevizieOpel ...pe Morarilor....sunt profesionisti!
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@ tase
Multumesc de sugestie. AutoA mi-a fost recomandat si de catre dancuciureanu dar dupa esecul cu EDS nu am mai continuat. Acum insa am completat un formular si la ei. Sa vedem ce si cum.
Revizie-Opel se ocupa doar cu livrarea de piese de schimb. La fel si Revizieshop.ro
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
radulm vei primi un tel, gata esti pe fagas dar nu mai circula asa ca faci motorul praf.
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Ok. Multumesc. Astept telefonul. Sunt dator de cinste.
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
radulm a scris:@ tase
Multumesc de sugestie. AutoA mi-a fost recomandat si de catre dancuciureanu dar dupa esecul cu EDS nu am mai continuat. Acum insa am completat un formular si la ei. Sa vedem ce si cum.
Revizie-Opel se ocupa doar cu livrarea de piese de schimb. La fel si Revizieshop.ro
Vezi ca revizie Opel au service pe Soseaua Morarilor....am schimbat eu bujii la ei .Adresã: Soseaua Morarilor, Șoseaua Morarilor 2, București 022452
Telefon:0726 081 693 Sper sa nu se considere reclama.....
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@tase
Multumesc de informatii. Astept sa vad daca suna cineva din partea lui dancuciureanu. Dupa caz voi suna si la Morarilor.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am primit mesaj ieri 8:38PM ca ai fost contactat. Poti face si singur DAR iti trebuie trusa cale deci bani care nu vad cum ii recuperezi si mici secrete, vorba vine secrete ca trebuie doar sa citesti si sa bagi la cap, evident daca ai de unde. A fost informat de 'secrete', apar undeva scrise chiar de GM dar motorul pleca din fabrica de ani de zile cu deficiente, deh totul trebuie facut repede. Au fost si rechemari in service, toate firmele fac asta nu numai Opel sau GM.
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@dancuciureanu
A ramas ca imi trimit astazi o estimare de pret si fac programarea. Asa ca astept.
Stiu vorba ,,meserie te halesc dar n-am cheie de 14" Very Happy Nu-mi puneam problema sa ma apuc singur ci sa merg in ultima instanta la un service autorizat chevrolet si sa ii pot superviza pe meseriasi.
Skip ads

  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum sa spun ca sa nu sune a reclama .... poate: EDS = Love Very Happy
Am fost, am vazut, mi-a placut ,,atmosfera" de acolo.
Recomand la randul meu si multumesc inca o data lui dancuciureanu si tase pentru solicitudine.
  • radulm

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
In ce tara traim ….. Ma pregateam ca in incheierea acestui post sa scriu cateva cuvinte de apreciere la adresa service-ului cand mi-am dat seama ca particip inconstient la un ,,program” de inversare a realitatii. In fapt nu am pentru ce multumi. Am mers la EDSauto ca sa remediez o neconformitate la autoturism. Dansii au remediat-o iar eu am achitat devizul. Nimic deosebit.
Problema este ca am ajuns sa percem anormalul drept normal,, si vitzavercea” cum spunea ,,nenea Iancu”. Respectiv ni se pare normal ca atunci cand ajungi intr-un service sa fii furat sa intri cu o defectiune si sa pleci cu altele. Ei bine EDSauto nu apartine acestei ,,realitati” inversate. Este un service absolut normal.
Dar sa va spun ceva ce excede normalului si cred ca nu veti gasi prea des asa ceva. Nu e normal ca pe usa halei sa fie afisat un orar de lucru, respectiv 9 – 18, iar ca urmare a unei probleme tehnice depistate pe parcurs, unul din sefii de service impreuna cu mecanicul auto, ambii tineri si probabil si cu alte preocupari decat serviciul, sa lucreze pana la 21:45 pentru a identifica problema si a o remedia. Diagnoza electronica, ore lucrate ….. zero lei. Doar un multumesc …. daca l-oi fi spus si pe ala, deoarece dupa 14 ore de stat in caldura zilei de ieri, eram varza. Nu stiu cum au facut ei fata. Probabil ca dorinta de a multumi clientul le-a mentinut alert tonusul profesional. Si pentru asta le multumesc, ii felicit si ii recomand. Pentru asta si …. pentru normalitate.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si noi va multumim. Si noi ne dorim acelasi lucru: normalitatea.
Impreuna cu dumneavoastra am mai invatat cate ceva despre masini si despre OAMENI.

Cu stima,
Marius Andrei
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
mi-a dat o lacrima...ce a ajuns si forumu asta...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR