Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Azi am fost la iasi. cand m-am intors se intunecase si ningea ( un fel de ninsoare/lapovita). Pe jos ... ud normal. Dupa vre-o suta de km de la iasi spre Bc. vad un girofar galben pe contrasens era un camion dinala galben de la drumuri. Rulam cam cu 130. Cand trec pe langa el ce crezi c facea omul. Arunca cu nisip pe sosea. Am primit in parbriz si pe toata caroseria partea stanga o ploaie de pietroaie de toata frumusetea de mi-a crapat parbrizul in 3 locuri Evil or Very Mad deci PIETROAIE nu pietricele de nisip. Ce mama dreak cauta ala sa arunce nisip la ora aia cand nu era decat ud pe jos. Probabil preventiv in caz ca mai tarziu se va aseza zapada si frig fiind sa nu mai iasa si a doua oara.

Ce parere aveti de asta. Eu am zis ca il strang de gat.Am intors si m-am certat cu ei o jumatate de ora. Sa nu le spargi capul?!?!?

Era singura masina pe o distanta de 150 km
Skip ads

  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
trebuia sa le spargi si tu un geam sa vada cum este , sa plateasca si ei.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
acum 3 veri mergeam de la tusnad la gheorghieni. soare, drum uscat, nu plouase de citeva zile si nici nu se apropia ceva. am ajuns din spate un camion din care se arunca nisip cu lopata pe drum. m-am tirit citiva kilometri in spatele lui, drumul era serpuit si nu puteam sa il depasesc deloc. mai trebuia sa stau si la distanta sa nu iau nisip in parbriz. ala de ce arunca nisip ?!?
necunoscute sint caile drumarilor.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
faza e ca asta avea instalatie dinaia care se invarte si arunca continuu. si le arunca cu o viteza ca am zis ca mi-a indoit si tabla.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Dupa c mi-au spart, parbrizu' nu mai simt in mod anticipat compasiunea fata de conditiile grele de "munca" ale celor care se vor regasi inclusi in categoria sociala a drumarilor alaturi de "insetati" sau agentii imobiliari
long live the k...
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
si tie?
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Crezi ca exista oare cineva care sa fi scapat? Parca il vad pe nenea zambind la volanul autogre...... -imi scapa denumirea exacta- OOUPS inca o victima Smile
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Hai sa va zic si eu una ciudata: am vazut pe autostrazi in .de, niste masini care mergeau pe banda din mijloc si aveau o invartitoare in spate, care arunca pe strada cu niste bobite mici negre. Aceste 'bobite' bineinteles ca sareau direct pe masini, nu stiu daca provocau mari daune, dar se auzeau plesnituri destul de puternice. Acum vine marea dilema : pe jos era perfect uscat? Ce dracu faceau alea, ca doar nu aruncau mancare pt pasari? Confused
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
probabil ca ce faceau ai nostrii era varianta romaneasca a ceea ce faceau aia in .de Laughing doar ca neavand bobite negre aruncau cu cataroaie.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
si probabil ai nostri o faceau pe principiul maimutei. nu stiu ei la ce foloseste, dar daca fac nemtii musai sa faca si ei.
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca reparatia o suporti pe spinarea ta ?
chiar daca ala mergea cu girofarul aprins nu mi se pare corect. Pot sa stau si eu pe marginea drumului sa dau cu pietre in masini...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
numai daca iti pui un girofar in frunte ...
Skip ads

  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
asta va fii ultima moda in Romania ...ne montam girofare si dam cu pietre in masinile gelor de la drumuri ...sa vada si ei cum este.
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
arthurro totusi eu cred ca trebuia sa reduci un pic viteza Smile , eu asa fac de obicei , preventiv , decat sa ma trezesc cu pietris pe capota , mai bine reduc un pic viteza sa apuce ala sa ma observe ; apropo bine ca nu era o masina de aia cu plug si care sa mearga pe mijlocul strazii Very HappyVery HappyVery Happy
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
reduceam nu e problema dar ... acum stau si ma gandesc daca reduceam cantitatea de bolovani receptionati era mai mare nu?

iar reparatia chiciuc eu o suport normal
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sanchi normal. Sad
nu sunt sigur dar la poti sa dai in judecata pe aia de drumuri si poduri. Cel putin asa fac firmele de asigurari pt accidente provocate din vina gropilor, etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR