Ai uitat parola?

• andrystefan

• Mesaje scrise: 2
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 25 Apr 2016

Proaspat posesor de Zafira B , masina are o problema cu jaluzelele plafonului panoramic, se ruleaza si se deruleaza decat cele din spate, cele din fata nu se clintesc, vreau sa stiu cu ce incep pentru a demonta plafonul. Am trecut de forumul vw aici, si ori nu stiu eu sa caut ori chiar pe vw sunt tutoriale pt orice
  • cosmin_vlahopol

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Zafira Z19DTH din 2007
  • Cont inregistrat in: 15 Jul 2016

Am aceeasi problema, nu gasesc mecanismul de prindere a perdelutelor. Ne poate ajuta cineva cu informatii? Multumesc!
  • flavicx

• Mesaje scrise: 201
  • Masina: Frontera Y22DTH din 2002
  • Cont inregistrat in: 29 Jan 2011

Aceiasi problema o am si eu (la mine nu merge niciuna). Din cate am vazut, la mine, mecanismul functioneaza, insa jaluzeaua nu mai este prinsa de acel mecanism care se plimba in fata si in spate. Spatiul este foarte mic si nu reusesc sa vad daca este rupt ceva sau jaluzelele sunt doar sarite de pe mecanism.

Chiar nu este nimeni care a desfacut plafonul sa ne spuna si noua de unde sa incepem?
  • baas
  • Membru bebe
  • 8 mesaje
  • din 21 Jan 2014
  • baas

• Mesaje scrise: 8
  • Masina: Astra din 2006
  • Cont inregistrat in: 21 Jan 2014

Salut.Am aceeasi problema cu cea din spate stanga.Acolo este o tija de metal cam de vreo 10 cm care ajuta jaluzeaua sa se traga sau inchida.Cel putin la mine asta e problema
  • v3l0
  • Membru bebe
  • 3 mesaje
  • din 19 Mai 2016
  • v3l0

• Mesaje scrise: 3
  • Masina:
  • Cont inregistrat in: 19 Mai 2016

A aparut acest tutorial de schimbare a plafonului care arata exact cum se demonteaza plasticele, cum se "pun la punct" jaluzelele si multe alte chestii extrem de interesante.

M-ar interesa, daca stie cineva, de ce in tutorial spune sa inlocuiesti suruburile airbagului daca il dai jos.

Intra si tu in Club!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata