Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • zerillos

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Am Astra H 2007 si vreau sa cumpar o tava din cauciuc pentru portbagaj. Gasesc la magazine online 2 modele care in poze par identice. La una spune ca e pentru portbagaj inalt si la celalalt ca e pentru porbagaj jos. Cum aflu si eu ce fel de portbagaj am, ca sa stiu modelul care mi se potriveste ?
Skip ads

  • zerillos

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2015

  • Mesaj Privat
43 de vizualizari si nimeni nu stie? .. Hmmm ... Hai, da-ti o parere ...
  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Uite ce am gasit eu pe un site care vinde asa ceva:

Tavita up:
Tavita (tavita, tava, tavi) portbagaj auto Opel Astra H hatchback - portbagaj mai sus

Caroserie: hatchback 5 usi - pentru modelele cu spatiu suplimentar de depozitare sau compartiment sub podeaua portbagajului (podea mobila). Conturul difera in mod absolut - vedeti imaginile.

Fabricatie: 2004.03 - prezent ; dupa lansarea lui Astra J, modelul H se produce in continuare sub numele de Classic III

cod produs 192366

Tavita low
Tavita (tavite, tava, tavi) portbagaj auto Opel Astra H hatchback / Astra H GTC - portbagaj mai jos

Caroserie: Astra H hatchback 5 usi si Astra H GTC 3 usi - pentru modelele fara spatiu suplimentar de depozitare sub podeaua portbagajului (fara podea mobila) - vedeti imaginile

Fabricatie: 2004.03 - prezent ; dupa lansarea lui Astra J, modelul H se produce in continuare sub numele de Classic III ; Astra H GTC 2005.05 -09.2011

cod produs 192364

Din ce inteleg nu sunt identice cum ai spus tu.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca difera in functie de tipul rotii de rezerva...
Slim sau normala...
Nu sunt sigur dar ati putea verifica intre 2 masini care au din fabrica roata slim vs normala...
Skip ads

  • zerillos

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Am spus ca in poze PAR identice, tocmai pentru ca astia pot pune poze gresit si nu vezi diferentele. Era bine daca puneai link la pagina cu modele sa vedem diferenta. Eu am roata de rezerva dedesupt, roata normala. Dar nici acum nu pot spune ca am inteles 100% ce sa iau. Cred ca o sa caut personal in magazine, si o sa iau cu proba.
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu sunt 100% sigur, dar mergând pe firul logic, dupã ce am citit manualul, știu cã existã opțiunea de compartiment suplimentar de stocare pe fundul portbagajului, peste cel normal de deasupra roții. Poate asta e diferența dintre normal și înãlțat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR