Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Logan 1.4 MPI V6




se pare ca producatorul de la Pitesti va lansa cat de curand un nou "varf de lance" in gama Logan...dupa "puternicul" 1.6 16v.
Versiunea 1.4 V6 v-a avea in dotare standard si eleron, pentru a a asigura apasarea aerodinamica atat de necesara ptr a putea struni "bestia" de 1.4L V6


...daca m-am aberat prea tare, sa ma scuzati .. e tarziu... eu probabil ca o sa-mi revin maine dimineata dupa un somn bun...dar proprietarul masinii cred ca are probleme mai mari, care necesita mai mult decat un somn, probabil un "sejur" la "sectia 9 Agitati"
ma intreb oare ce e mai aberant? ca "V6" sa insemne "6 cilindri in V" sau "6 valve" ??? oricuma ai intoarce-o e o chestie aiurea...langa 1.4 ...

noapte buna!
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Shocked
Mergea mai bine la "sa ne descretim fruntile" Laughing
6 valve probabil, la 4 cilindri ai avea cate-o valva de admisie si cate-o jumate pentru evacuare. Sau invers Rolling Eyes
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Masina asta este absolut bestiala, m-a impresionat cu motorul revolutionar, jantele clasice si prelungirea barei Smile ... Ma distreaza aceste "bestii" impopotanate cu tot felul de stickere si adaugiri... care mai mult ingreuneaza masina oricum prea mare pentru motorul de 1.4mpi, dar cum e v6...cine stie Rolling Eyes
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da va dati seama cat de bine se simte acel propietar cu toate alea pe masina .. cel mai bun .. unicul .. Very HappyVery HappyVery Happy !!!!! daca lui ia placut.. pana la urma asta conteaza .. ca e varza sau nu e alta treaba !! nu e singura masina asa .. !!
Skip ads

  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Stimati coforumisti ...

Propun un pariu, care sa sune cam asa: si facem pariu ca o sa se cumpere, si culmea ca cei care o vor cumpara se vor crede zeii ? Very Happy

Avantajul Renault in Romania este chiar acest nume Dacia, atat de blamat de unii ... Romanii s-au obisnuit de 50 de ani sa cumpere orice gunoi care se vinde sub acest nume, iar cei care au avut 20 de ani o dacie, tot dacie vor lua, iar cu un marketing bun, "bestia" in cauza va intra rapid in topul preferintelor.

Ati vazut cat de penibile sunt modelele de marfa ? Pai practic au lasat usile de tursim, doar ca nu au mai pus geamuri si scaune ... Am un amic care avea un papuc 4X4D de carat marfa, si l-a mancat in castana sa il vanda sa ia Logan-ul de marfa ... ei bine isi zmulge parul din cap datorita faptului ca nu intra mai nimic in ea, in primul rand ptr ca are plafonul foarte lasat ... plafon de turism ... Ei bine, il cunosc pe dealerul zonal Dacia ... mi-a marturisit ca s-au aruncat romanii pe ele de parca erau gratis ...

Si da asa cum a spus toate lumea ... sa avem pardon, motor de 1,4 litri cu 6 valve pe cilindru ... suna daca nu penibil, atunci cel putin hilar ... Shocked, vorba colegului Operabilus, asta mergea la topicul cu bancuri ... Very Happy
  • mishum03

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
superba masina. dar nu stiu ce aveti cu omul. daca nu are o masina cu v6 unde vroiati sa-si puna abtibildul? e si el multumit ca nu l-a aruncat sau nu l-a dat altcuiva. acuma nu are motor v6 dar se simte ca si cand ar avea. ce? va e ciuda ca voi nu aveti abtibild cu v6? Laughing
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Da ce-o fi vrut omul asta sa scoata din masina asta?????? Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR