Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • senxei

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut tuturor, am o agila z10xe; la mersul inapoi se aude un zgomot ca un vuiet, ca un scrisnet continuu, nu stiu cu ce sa il aseaman spre a fi cit mai explicit pentru voi. poate ceva ca un biziit de tintar dar fireste mai puternic ca o sirena... Initial am auzit o biziitura mai slaba cam tonalitate de albina care aparea cind ii venea ei, nu era ceva constant, cind mergeam inainte la viteze de obicei intre 30-40 si 60-70 cred. nu imi dau seama daca aparea si la viteze mai mari. Aparea si disparea dupa ceva timp, citeva secunde. Apoi a aparut si zgomotul asta la mersul inapoi. Intii credeam ca ar putea fi de la cutia de viteze deoarece cind mergeam in marsarier se auzea iar daca opream nu se mai auzea. Apoi am lasat-o la vale cu spatele pe o panta fara sa fie bagata in viteze. si tot asa a facut biziitul respectiv. Ce credeti ca ar putea fi. Sa fie totusi de la cutia de viteze? Vre-o tabla pe undeva sa se fi slabit si sa faca asa? Sau ce altceva? Multumesc!
  • dinuandrei

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Italia
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Verifica uleiul la cutie de urgenta si apoi cauta alte cauze. Eu am schimbat cutia de curand din cauza ca am mers fara ulei
  • senxei

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
pentru cei care patesc la fel, erau pina la urma de vina placutele de frina pe fata. le-am schimbat si a fost totul ok apoi. multumesc pt raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR