Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Auzi ...Jgyprime... Eu am cerere de mai bine de 3 ani la primaria de sector, sa mi repartizeze un loc de parcare rezidentiala. Problema a ramas nerezolvata pt ca desi mal am dus in fiecare an...Raspunsul a fost..."nu avem locuri disponibile". Eee... Mai zi ceva. Vorbim de alt oras...unde densitatea de masini e dubla sau tripla fata de un oras de provincie.
Ca in anumite cazuri este "nesimtire"... ecolo este alta situatie. Lucrurile se "calculeaza" cu alta "masura" cand e vorba de sanctiuni. Sunt situatii si situtii... Cand tara e "cladita" prost...ce pretentii sa avem de la o lege sau alta.
Aici dau 2 exemple (offtopic, cu scuza moderatorului).
La alegerile locale l am intrebat pe cumnatu meu cu cine a votat(e jandarm). "Paai cu Psd ul ca mi a mai marit salariu"...
Pe soacra mea ..."paai tot cu Psd ul ca mi a mai marit pensia"...
Na poftim ca a castigat Doamna Firea....Sa vad eu acum cum imi rezolva ea locurile de parcare.
Asta asaaa...omeneste, inainte sa mi vina sa i fac niste "urari".
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Acum vine reversul medaliei...
Daca peste 4 ani la urmatoarea runda de vot vei avea unde sa parchezi in orice zona a bucurestiului intr-o parcare subterana sau supraterana, la pret infim, la 1 minut de mers pe jos de destinatia ta, o ve vota pentru inca un mandat?
Atentie, nu sustin sub nici o forma psd, dar sustin in orice moment un om indiferent de culoarea politica care se tine de treaba...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
S o vad in "actiune"...deocamdata "actioneaza ''...la curu' e, Dn Pandele .... La primarie cu deciziile si solutiile, e cam subtire. Peste 4 ani ma duc la ea la usa si daca n am parcare... Ii mai fac lu' Pandele un copil.
Fratilor partidele ( hai c am dat o din una n alta) sunt tot una...Au interese comune si daca nu lasa din pretentii(adica din comisioane si spagi)... Nu se construieste nimic, sau ne zgarie ochii cu 2 parcari care deja sunt in constructie. Una la capatul Pantelimon ului si alta la capatul Militari ului. Pai cum ar fi sa ti parchezi tu masina n Bacau si sa vi cu autobuzu n Galati. Hai caaa sunt vro 10 Km de domiciliul meu parcarile alea. Aia nu i o solutie rezonabila. S o vad ...''in actiune''...Altfel...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Hai ca deja o dai in sf-uri...
Ti-am zis eu sa parchezi masina la ploiesti si sa iei trenu pana in bucuresti?
Eu am zis aici doar de masinile parcate neregulamentar, care ocupa trotuare, intersectii, benzi de circulatie blocand traficul, etc...
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Cu asta sunt de acord si eu. Clar. Dar rezolvarea este la Dna Primarita...si la primarii de sector.
Sa creeze cadrul legal, optim si apoi cine nu respecta legislatia, sa se ia masurile legale. Corect.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Din ciclul ...''eu sunt smecher, fac ce vreau''...ia sa vedeti aici......
Pai nu si merita soarta...daca si forteaza norocl ? ..... https://youtube.com/watch?v=gMet3mZB8ic
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu sunt cu masina in Split Croatia , fac niste cursuri chiar in centrul orasului. e foarte greu de gasit loc de parcare free dar sunt foarte multe parcari cu plata aproape goale, pretul e de 0.6 euro/ora, nu am ce face si platesc zilnic 5-6 ore. din cauza asta foarte multi localnici folosesc transportul in comun , am vorbit dimineata la telefon cu un roman casatorit aici si la fel mi-a spus de autobus ca nu gasesc parcare decat cu plata. si in B daca ai plati cateva zeci de lei zilnic parcarea garantat ar reduce traficul cu cateva zeci de procente !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR