Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ultima calatorie a mea a fost la Alba Iulia, impresiile mele legate de acest oras au fost cat se poate de bune.
Va recomand din tot sufletul meu sa faceti un drum pana acolo, va garantez ca nu veti regreta ! Mie imi pare rau, ca datorita pataniilor mele, am vazut totul cam in fuga, deoarece se facuse destul de tarziu, si trebuia sa ma si intorc,insa voi care mergeti sa va rezervati o zi intreaga, ca aveti ce vedea.
Numai Muzeul Unirii intins pe 3 etaje uriase, va ia cel putin 2 ore sa reusiti sa il vizitati, si cu mana pe inima va spun ca aveti ce vedea !
Singurul meu regret (ca mereu dealtfel) este ca nu va pot arata prin poze tot ceea ce este de vazut acolo, si nici nu le pot posta pe toate cate le-am facut. Am terminat 2 carduri de 256Mb si mai umpleam linistit unul daca mai aveam timp.
Am prins din pacate orasul in pline renovari, insa cu toate astea, ce era cel mai important am vazut.
Programul muzeului : luni - duminica: 9-17 in fiecare zi. Pret de intrare: 5 lei ptr adulti, 2,5 lei ptr copii, 10 lei taxa foto, 15 lei taxa video. Cea foto va garantez ca merita platita, ptr ca eu acolo am terminat un card Very Happy
Am plecat din Alba Iulia cu promisiunea ca vom revenii in vara, cand sa speram ca vom putea sa stam pe indelete sa vedem mult mai atent tot ceea ce este de vazut.


Fotografii facute acolo, puteti vedea >>aici<<, enjoy ! Wink


Ultima modificare facuta de ice01astra la Mie 11 Apr, 2007 10:13 pm, modificat de 2 ori in total
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,283
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
te rog las-o mai usor cu reclama la acel blog !
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:te rog las-o mai usor cu reclama la acel blog !


Imi cer scuze daca am exagerat in vreun fel, insa imi este mai usor sa dau un link acolo decat sa scriu incaodata ceea ce vreau sa spun ... dar ... voi corecta postul de mai sus ... sper ca intr-un mod ok.

Voi tine seama de recomandarile dumnevoastra pe viitor, si imi cer scuze inca odata !


Cu respect,
Mircea !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR