Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Ionut992

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor posesorilor de Opel, lucrez în Danemarca și am fost nevoit sa imi iau o mașinã așa cã am luat un Opel Astra 1.6 16 V din 02-07-1999 . Incet incet am inceput sa schimb piese la ea, de dragul ei nu fiindcã era necesar si am ajuns la catalizator . As dori sa imi aratati daca se poate cum arata sistemul de esapament de la acest model de masina deoarece la mine catalizatorul e format din 4 tevi care sunt cate 2 in v si se prind in urmatoarea teava formata din 2 burdufuri. Am gasit pe un site cea de-a doua parte insa cand sa caut galeria aia din 4 tevi primesc rezultate cu inca o piesa in plus, banuiesc inca un catalizator ca are pret aferent. am sa pun 2 imagini despre cum am gasit pe internet si ulterior am sa fac poza si sub masinã . Multumesc pentru ajutor anticipat!
  • Giucfli

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Sistemul de eșapament la tine este format din galerie ( pe care este prinsa sonda lambda), racord flexibil , catalizator,toba mijlocie și toba finala.
  • Ionut992

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Perfect, dacã este necesar pot sterge discutia, stiu ca pare un pic penibil, dar nu intelegeam de ce sunt 2 catalizatoare, a ramas sa caut galeria, celelalte le-am gãsit . Mersi pentru ajutor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR