Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • someonedan

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Urmare a unui accident, teava de ghidaj sau teaca... nu stiu exact denumirea pentru tubul in care intra joja de la uleiul de motor, a fost strangulata si nu mai pot scoate joja si, implicit, nu mai pot verifica nivelul uleiului. A fost o scapare a mecanicilor, intrucat dupa reparatie, aceasta a ramas neinlocuita. Am incercat fara succes remedierea. As vrea sa o inlocuiesc, dar rog ceva pareri ale celor care au mai facut asta.... intrucat nu vreau sa stric si altceva Smile Am observat ca accesul e destul de greoi in zona... deci as intreba in primul rand daca trebuie sa mai desfac si altceva pentru a avea acces pentru demontarea piesei afectate, respectiv montarea piesei noi. Este o operatiune pe care o pot face cu unele simple, normale, in conditiile in care multe interventii usoare le fac de regula singur, sau e musai sa apelez la un service? Modelul este Agila 1.2, 2003.

Va multumesc !
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Scoti surubul de prindere joja pe admisie (vezi sa nu-l rupi) , rotesti si tragi in sus ca iese.
O indrepti daca poti sau alta de la dezmembrari, grija ca difera Z10 cu Z12XE, te duci cu ea in mana si compari.
Daca nu ai scule peste scule ca sa scoti surubul da jos bara si tabla neagra.
  • someonedan

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc foarte mult, in week-end ma apuc de treaba ! Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR