Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • MOISINA

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Va salut ! Azi am schimbat bujiile la service si s-a constatat ca garnitura capacului motor este uzata, fiind mult ulei scurs in lacasurile de infiletare a doua bujii. Mi s-a spus ca schimbarea garniturii se face doar dand jos cureaua de distributie, altfel exista riscul ciupirii garniturii la montare. Mi se pare cam ciudat...asa sa fie?
  • oopsCam

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Si eu zic la fel. Iti vor banii si atat.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ce treaba are garnitura de la capacul chiulasei cu distributia ? Singura chestie poate sa apara la semeringurile axelor cu came , daca vrei sa le inlocuiesti atunci dai distributia jos dar pentru garnitura de la capac nu . Cumpara garnitura si desfa singur capacul , cureti si degresezi foarte bine acolo si pui garnitura , ca sa fi si mai sigur ca nu o sa mai transpire ulei pe acolo poti sa folosesti silicon ( rezistent la temperaturi ridicate ) si gata treaba . Acum daca pentru schimbat bujiile ai fost la service nu stiu ce sa zic , mai bine incerci alt service care sa nu te arda daca nu esti oarecum cunoscator . Cu respect !
  • MOISINA

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri ! Nu am chei corespunzatoare, de asta am fost la service. Stiu destule despre masini, motoare, etc. Demult le reparam, modificam, dar acum m-am lenevit, si-s alte vremuri, alte masini. E bine de aflat parerea altora. O sa schimb garnitura cat de curand, numai bine !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR