Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mytimeisnow987

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 1999 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salut tocmai am obtinut permisul si am primit de la tata un opel astra g caravan 1.6 16V an 2000 in fine. Masina nu a fost dotata din fabrica cu proiectoare pentru ceata si am decis sa îi pune eu , am citit ca am nevoie de un nou bloc de lumini , sa decupez bara si de proiectoarele propriu zise , foarte o.k pana aici. Problema este ca mi-a spus cineva ca nu am voie sa montez eu proiectoare deoarce ma va opri politia si ma va amenda (pare cam absurd) in plus daca este ok sa montez am voie sa pun ce bec vreau eu in ele nu , deoarece acele halogene galbene cum sunt cele din fabrica sunt hidoase si ma gandeam sa pun becuri pe led.. astept sa ma lamuriti si pe mine , multumesc mult...
  • maesterpc

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut,daca respecta instalatia electrica originala si becurile sunt ca atare nu vad de ce nu.Bafta
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca faci instalatia ca pe original nu are nimeni nici o problema. conditia este ca farurile de ceata sa fie in locasurile originale sub bara si sa nu ai pe ele becuri cu xenon sau de putere mai mare cat cele normale iar ca nuanta trebuie sa fie spre galben nicidecum alb spre albastru... (deci cele cu LED iasa din discutie si nici nu am vazut becuri H3 cu LED)
de asemenea aceste faruri se folosesc doar pe ceata nu ca sa fi cool sau sa pari mai interesant pe strada ca iti iei amenda si fiind si incepator nu esti bine vazut de politisti daca ai astfel de idei...
vezi ca este pe forum un tutorial cum se monteaza si de ce anume ai nevoie. Spor la montat si foloseste-le doar cand este ceata si neaparat sa le reglezi intr-un service autorizat si sa ai acea hartie la tine daca te opreste politia vreodata. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR