Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • patrasqul

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2016

  • Mesaj Privat
salut!am un opel zafira b 1.9 cdti din 2005 cumparata de aproximativ 6 luni.la ceva timp de la cumparare am constatat ca nu pot sa reglez faza lunga.bate in jos chiar in fata masinii si nu pot sa o ridic.faza scurta se regleaza normal.poate fi o siguranta raspunzatoare de reglajele farurilor?ma gandesc ca din moment ce nu merge nici unul din ele ar fi coincidenta prea mare sa fie din vina motorasului care face aceasta operatiune.daca are cineva ceva idei,sau a avut o problema similara.......multumesc.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
din cate stiu atunci cand reglezi faza scurta se regleaza automat si cea lunga ele fiind legate intre ele si reglajul le modifica pe amandoua...
  • patrasqul

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2016

  • Mesaj Privat
in cazul asta e si mai ciudat.e destul de greu sa dau jos farurile sa vad ce e acolo.la zafira sub capota toate sunt ingramadite.cred ca trebuie sa dau jos si aparatoarea de plastic de deasupra rotii de fata ca sa ajung calumea la ele.in service fug de lucrari de genul asta.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
normal are 2 suruburi de care poti roti cu imbus sau surubelnita in cruce. unul este pentru reglarea pe inaltime si altul este pentru reglarea orizontala stanga-dreapta...
  • patrasqul

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Ok.le-am gasit.multumesc mult de ajutor.asta rezolva pentru moment problema urmeaza sa vad de ce nu se pot regla si electric.motorasul se aude dar nu se intampla nimic.oricum am scapat de o cheltuiala acum inainte de concediu.inca odata multumesc pentru ajutor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR