Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • jhonyyy

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Simptome: nu se mai tureaza mai mult de 3000 de ture nu stiu ce sa ii mai fac ....

Cod(uri) eroare:
----P0105,P0400
Model: Vectra
An fabricatie: 2003
Cod motor: y22dtr
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ai incercat macar sa cauti codurile alea de eroare pe google?
  • jhonyyy

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2016

  • Mesaj Privat
da si este problema de turbo si egr
mentionez ca egr lam schimbat si la fel face iar turbo nu are joc valva de turbo functioneaza am schimbat toate valvele de vaccum toti senzori posibili si imposibili si degeaba
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Schimbarea "babeste",e frectie la picior de lemn... Orice componenta se inlocuieste in urma unei verificari(cu tester,cu aparat de masura)...,altfel e munca in zadar!
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
verifica toate furtunele si pompa de vacum... poti verifica si debitmetrul (350 trebuie sa aiba la relanti)
  • manos

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salutare la fel am si eu probleme cu vectra c 2.2 an 2003 ,stiu ca este egr ,in prima faza da eroarea pe opcom ,pana nu l schimb nu pot sti daca mai face de la altceva ,pur si simplu se da peste cap codita care actioneaza supapa egr ,si trebuie sa o pun la loc cu mana si apoi merge ,ceva timp si cateodata fara sa mai sara codita de la locul ei ramane fara vlaga si se aprinde ceck engine si nu se mai tureaza peste 2500 de ture ,maine am sa curat cu Iulian 1971 galeria de admisie ptr ca este acolo nomol si am sa vad ce simptome mai are ,problema mare cu egr la modelul asta de 2.2 ca nu prea merge anulat egrul ,din cate am inteles de la baietii care au incercat ptr ca dupa o perioada da alte erori la clapeta de acceleratie si alt senzor ,deci alt egr nou daca se poate ,o droaie de bani sh nu prea se marita am inteles .Daca cineva a incercat anularea egr ptr acest model si motor ,rog frumod sa dea mai multe detalii.Multumesc si km fara evenimente ,o zi buna si la Multi ani tuturor ce poarta numele Sf Maria.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR