Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • djcioc

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

De o saptamana+ am o problema, am luat un tester chinezesc OP-COM si dupa ce am apasat pe cate ceva pe acolo a aparut eroarea:
P1550 - Clapeta electronica - performanþa scazuta
(01) - Prezent
Am fost la service cu masina si mi s-a spus ca nu e din clapeta si ca pare ceva din ECU.
A venit ieri un tip care se ocupa cu resoftari si alte chestii, dar ii tot aparea o eroare de conectare in programul pe care il avea el.
Ma intereseaza daca exista cineva in Brasov sa ma ajute cu acest lucru, desigur, contracost, sau daca se poate remote (ma refer sa imi spuna de unde iau aia, aia si aia si ce fac cu ele) si eu sa fac treaba aici, e ok si asa, o lada de bere o are asigurata oriunde ar fi!
Masina este un Opel Vectra B 2001, motorul Z18XE 92kw. Din cate gasesc pe net ar fi Simtec 71, dar probabil voi stiti mult mai bine.
Daca ar fi cineva dispus astazi sau maine ar fi excelent, daca nu, de saptamana viitoare oricand.
Masina in momentul de fata are ceva de genul: Clapeta acceleratie Avarie - Activ.
Nu-si tine relantiul deloc si miroase a gaze arse rau.
  • djcioc

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Ca verificare ce am facut eu, am scos borna de la baterie cam 12 ore si nu s-a intamplat nimic, nici macar nu s-au sters canalele radio din memorie si nici nu mi-a cerut cod cum spuneau toti ca trebuie.
  • Marius Popescu

  • Mesaje scrise: 700
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Ia legatura cu cristi_bv , te poate ajuta 100 % .
  • djcioc

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR