Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Buzdugan

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 z17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum spune si titlul veneam dinspre slatina spre craiova, iar la intrarea in bals (ora 01:00) mi-a aparut un caine in fata, nu am avut cum sa-l evit asa ca l-am luat din plin. Avarii : Spoiler fatza facut praf, far ceata stanga praf si mai este o problema nu stiu exact daca e radiatorul sau doar o conducta dar se scurge tot lichidul de racire si normal ca stau cu masina in curte pt ca dupa cativa km se supraincalzeste motorul + nu`mi mai arata temperatura din exterior.

Imi puteti spune cam cat m-ar costa reparatiile, o suma estimativa, avand in vedere ca ma gandesc la worst case scenario : Inlocuire radiator(e) - am inteles ca si A/C`ul are propiul radiator, spoiler nou , far ceata, mai e un dispozitiv acolo gen o cutie ceva...cred ca e responsabil pt temperatura de afara. Ma rog, si astea sunt doar avariile vizibile...sper sa nu mai fie si altele ...


(nu am casco. nu am reinoit polita pt 2 zile asa ca...sunt in mocirla Very Happy)


Multumesc anticipat,

Adrian
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Mai incearca si la 0727056670, Centrocar.
  • Buzdugan

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 z17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2007

  • Mesaj Privat
mda... nu gasesc nimic pe site-urile de mai sus. nu cred ca au bagat produsele in baza de date.

dar aveti idee cat costa un spoiler complet ?
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Vorbim de masini diferite dar, ca punct de referinta, bara la a mea a costat 450 de euro si are doar gaurile, nimic ornament suplimentar.
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Bara originala e scumpa (400-500 EUR), insa se gaseste si bara aftermarket la preturi foarte bune, pana in 400-500 RON. Ma refer la Astra G.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
desfa singur bara, mai ales ca stai la curte, vezi ce avarii sunt sub ea, si daca sunt lucruri marunte le poti gave chiar tu

pentru bara cumpara niste chit de fibra 15 ron cutia de 1 kg, aplica mai mult si apoi il finisezi cu smirghel, pentru vopsit ori cumperi un sprey, ori il vopsesti la un atelier, restul problemelor sunt mecanice asa ca poti sigur sa le rezolvi singur
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Eu am patit-o in drum spre Satu-Mare (noroc ca mai aveam doar vreo 5 km), am lovit un iepure.
L-am luat undeva in partea stanga, intre numar si proiector.

Ca urmare s-a spart radiatorul si s-a scurs tot lichidul de racire. Proiectorul a fost si el deranjat, dar nu s-a spart

M-a costat 600 RON radiatorul + 100 RON manopera.

La radiator nu tine treaba cu lipituri, trebuie cumparat unul nou.

Bafta!
  • Valyro24

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2016

  • Mesaj Privat
buna ziua tuturor!
Un mic accident am avut si eu zilele trecute, acum ar trebui sa schimb spoiler fata , aripa dreapta si farul dreapta. am tot cautat pe net pareri despre spoilere aftermarket dar nnu am gasit prea multe pareri. Acum nici nu stiu ce sa fac sa cumpar toate piesele originale sau numai farul original , care din cate am citit e facut de hella bi-xenon cu afl. Cei ce s-au mai intalnit cu asemenea situatiiva rog sa ma ajutati si pe mine. Tinichigiul mi-a zis ca astea aftermarket nu prea se potrivesc . Eu am gasit pe un site (nu stiu daca-l pot posta aici sa nu fie considerata reclama,rog moderatorul sa-l stearga daca am gresit) Auto-doc urmatoarele oferte:
aripa DIEDERICHS (firma nemteasca) - 70,26 euro aripa GM ?
spoiler fata DIEDERICHS -295,70 euro spoiler GM 540 euro (pe e-bay).
HELLA Far 1ZT 009 631-321 - 724,89 euro
Va rod sa-mi spuneti daca ati mai auzit de marca DIEDERICHS si daca da, ce parere aveti?
Va multumesc anticipat!
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Cauta un parc de dezmembrari si le iei de acolo, direct pe culoare.
Iesi mai ieftin.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR