Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Recunosc ca mi-a fost lene sa citesc manualul masinii . AM o problema in sensul ca nu mi se mai aprind luminile de la portiere si doream sa stiu daca vre-un coleg/-a s-a mai intalnit cu situatia aceasta. Unde s-ar afla siguranta pentru ele? Multumesc frumos, o seara buna tuturor.
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
crezi ca trebuie sa consult eu cartea masinii in locul tau si sa iti spun unde este siguranta ? Embarassed
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:Salutare. Recunosc ca mi-a fost lene sa citesc manualul masinii . AM o problema in sensul ca nu mi se mai aprind luminile de la portiere si doream sa stiu daca vre-un coleg/-a s-a mai intalnit cu situatia aceasta. Unde s-ar afla siguranta pentru ele? Multumesc frumos, o seara buna tuturor.
[i]
Mai citeste ''bre '' odata. Cred ce doresc. Despre ''matale'' , nu stiu Very Happy. POst hunting?Sau lipsa de preocupare asa matinala nena Hog ? Wink
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Am pus lampile vechi sa verific daca sunt cele actuale defecte dar nici acestea nu functioneaza. In manual de utilizare nu am gasit nimic despre aceste lumini (Sistem de iluminare , Ingrijirea autovehiculului). AM umblat si in settings, am activat absolut tot ce se putea activa desi nu a umblat nimeni la setari . Follow me functioneaza, se aprind panourile din spate+farurile din fata la deblocare , chiar si cele de la placuta de inmatriculare. Poate gasim o solutie impreuna, va multumesc. O zi buna.
Skip ads

  • vvede

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:Salutare. Recunosc ca mi-a fost lene sa citesc manualul masinii . AM o problema in sensul ca nu mi se mai aprind luminile de la portiere si doream sa stiu daca vre-un coleg/-a s-a mai intalnit cu situatia aceasta. Unde s-ar afla siguranta pentru ele? Multumesc frumos, o seara buna tuturor.

In primul rand ar fi bine sa citesti si manualul in sectiunea de lumini/troubleshooting.
In al doilea rand cand zici lumini de la portiere te referi la cele din usi, sau la cele din masina - plafonierele care se aprind cand se deschide o usa (daca butonul e pe ON)
La nici o usa nu se aprinde becul din portiera?
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@vvede:
1: la ce m-oi fi referit cand am spus ca nu mi se mai aprind luminile din portiere?La cele din plafoniera sau la cele din portiere? Shocked Te las pe tine sa meditezi.
2:
. In manual de utilizare nu am gasit nimic despre aceste lumini (Sistem de iluminare , Ingrijirea autovehiculului)

L.E. : am rezolvat situatia. A fost de vina switch-ul. Multumesc,se poate inchide.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
"prostii" care sar in ajutor sa citeasca de 2x , nu se intelege ? Timp pierdut... Sad
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@ Hog33 :
"prostii" care sar in ajutor sa citeasca de 2x , nu se intelege ? Timp pierdut... Sad

N-am inteles nenea Hog la cine te referi. Cred ca eu am specificat clar ce nu-mi functioneaza.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR