Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • WarLike

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Am fost la doi mecanici si nu mi-au putut spune clar ce este.Dupa ce opresc masina . daca trag de roata stanga din partea de sus {ora 12} smuncit se aude un joc , un pacanit .
la fel si din dreapta dar mai putin , cred ca se transmite tot pe stanga .Din aceasta pozitie NU se mai aude dupa ce : apas pe telescoape , ridic roata de la sol , masina este oprita pe un teren usor denivelat.Mi-au verificat bieletele antiruliu si platourile prin balansarea masinii , bieletele de directie , pivoti ,rulmentii{cu masina suspendata} cam tot ce se putea.Eu banuiesc axul de la telescop dar nu prea vad clar nici asta.Astept si parerile voastre....va multumesc anticipat!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Flansele si rulmentii din capul amortizoarelor.
Au cam simptomele dare de tine.
  • ciogaby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Verifica daca au joc etrierii. Bieleta antiruliu o verifici cel mai bine daca o demontezi dintr o parte. Cu ea pe masina daca e jocul mic nu prea iti dai seama...
  • WarLike

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Joc la etriere am avut asta toamna , am comandat bolturi dar tot a aparut .Bucsarea ambelor suporti ma costa cat unul nou , asa ca in primavara i-am schimbat pe amandoi de la TRW si e liniste acolo.Cred ca de la platouri este , s-au tasat si acum 2 ani cand am schimbat nu am optat pentru rulmenti cu bile , dar o sa iau acum ... nu inainte de a demonta bieletele antiruliu.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR