Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salutare ,
Masinuta mea in ultima vreme incepe sa devina o mini barcuta din cauza suspensiilor "batrane".Asa ca m-am hotarat sa ii pun suspensie sport reglabila, dar nu stiu ce marca sa aleg .
Am gasit Jom blue line, FK AK STREET si Ta-technix. Pe masina sunt jante pe 17 , et 39, cu anvelope 215 45 17 . Intrebarea cu care ma confrunt eu, pe langa cea legata de marca suspensiei este :Oare nu freaca cauciucul in amortizor daca montez o asemenea suspensie?
Am montat suspensie reglabila pe un e60 si in fata a frecat cauciucul in reglajul suspensiei , si am fost nevoit sa cumpar distantiere , ceea ce nu as vrea sa fac.
Niste sfaturi ar fi bine venite si niste poze de la colegii care au montat asa ceva pe masina lor,Sau daca cunoasteti si alte marci de suspensii reglabile sa se incadreze in 300-350 euro.
Multumesc.
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa te descurajez: jante pe 17+talon mic (45)+ suspensie sport + drumuri de Romania= clantanit de dinti si dureri de spate.
Adevarat, se tine bine pe sosea, dar nu o sa ai deloc confort.
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Lasa, ca nu e singura masina pe care am suspensie sport reglabila , si drumurile pe care le frecventez sunt bune , nu sunt cratere .PE Bmw am jante pe 19 cu cauciucuri 245 35 19 fata si 275 30 19 spate, asa ca nu are importanta .Cand pui o suspensie sport reglabila nu te orientezi spre confort ci spre look/ tinuta de drum.Multumesc de descurajare.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Da dar vezi tu, una e bmw alta e astra... nu uita ca la bmw mai ai vreo 5 milioane de bucsi si alte celea pe cand la astra h ai fix pix.
Skip ads

  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
5 milioane de bucsi si alte celea care pot ceda mai repede, iar cum zici ca la astra e fix pix care nu prea are ce sa cedeze asa repede.Se pare ca deviem de la subiect .Nu a montat nimeni suspensie reglabila pe astra h si sa confirme sau infirme daca reglajul suspensiei va freca sau nu in cauciuc?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu era vorba de cedat sau nu... era vorba de comfort. Dapoi ce sa zic eu, pune suspensii reglabile si vezi, daca freaca le returnezi ce saracie
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Ai et cam mare, s-ar putea sa frece. Nu lua ta, tine cateva mii dar e rigida, cauta raceland, jom blue, bielstein (deja alta categorie), fk mai era una pe la 3000 lei pe golf 4 nu mai stu exact numele, o lasa frumos, la gropi nu-ti rupe rinichii si sta foarte bine si pe sosea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR