Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • TiempoLegeng

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Ma puteti ajuta cu piesa din poza sa imi spuneti ce trebuie sa caut pentru a o inlocui?Am incercat la cei de la EDS dar nu stiu exact daca face parte din toba intermediara....
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ala e catalizatorul , in poza se vede ca flansa de prindere de pe intermediara s-a rupt si a ramas prinsa de catalizator prin cele 2 suruburi , desfaci suruburile si ramai cu flansa in mana ,poti incerca sa o sudezi la loc pe stutzul de la intermediara , sau alta intermediara ( cu toata teava pana in finala ) .
  • TiempoLegeng

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
A ramas prinsa de racord dar e sudata nu are surubui.Am cautat sa iau intermediara dar din poze si cate vad ar fi exact ce nu imi trebuie....exact partea de dupa unde e rupta.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
in poza postata de tine parca se vad suruburile de prindere intre flansa catalizatorului si flansa care ar fi trebuit sa fie pe toba intermediara , in mod normal nu se sudeaza imbinarea aia , incearca totusi sa desfaci suruburile alea , daca e sudat e mai nasol ca flansa de la catalizator are o buza de etansare conica si nu poti taia la fata cu flexu ca razi si buza aia ( nu se mai pupa perfect pe flansa de la toba intermediara ) . Daca nu si nu , flex si sudura , e mai greu dar te scoti .
  • TiempoLegeng

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit pana la urma cu cei de la EDS OPEL.S -a rupt de fapt bucata de prindere a tobei intermediare si am schimbat o cu totul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR