Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

As vrea si eu o parere de la voi. In iulie m-i s-a spart temoflotul si am comandat unul nou de la revizie opel. Mi l-au trimis, le-am dat celor de la service cutia, au montat termoflotul si dupa ce au facut testul, m-au sunat si mi-au zis ca uleiul nu urca in rampa si ca era sa caleze motorul din cauza termoflotului. L-au comparat cu cel vechi si au vazut ca lipsesc supapele (se vede in pozele atasate). Cei de la revizie opel nu vor sa mi-l primeasca inapoi pentru ca a fost deja montat, iar eu am ramas cu el si cuo gaura de 1120 de lei in buzunar, neputand nici macar sa il folosesc. Imi poate spune cineva daca acest termoflot (venit pe cod nou) pentru Insignia, este ok sa nu aiba acele supape si daca nu, macar sa imi spuna unde pot gasi acele supape, sa le cumpar macar si sa le atasez la termoflotul nou ca sa pot sa il montez pe masina. Tin sa mentionez ca cei de la magazinul online au fost foarte recalcitranti si rau intentiontati, acuzandu-ma de orice, numai sa nu le trimit termoflotul inapoi sau macar sa il schimbe asa cum ar trebui sa faca orice magazin online. Eram clienti vechi de al lor si nu ma asteptam sa se preteze la asa ceva. Ma rog, m-au pierdut ca si client dar as dori macar sa pot folosi termoflotul nou. Am atasat imaginile, poate ma ajuta cineva ... Multumesc anticipat.
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai facturi, documente ca nu se potriveste, apeleaza protectia consumatorului. Piesa trebuie schimbata.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am toate documentele, am contactat ANPC si nu am primit nici un rãspuns de la ei de douã luni. Cred cã sunt pe mânã cu firma respectivã.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Du te in audienta pe la sefi, e o suma mare de bani ....
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Culmea, ANPC in continuare nu imi raspunde la e-mail-uri. In ce tara de rahat traim. Stie cineva ANPC-ul de cine este verificat ? Se pare ca trebuie sa merg mai sus pe scara ierarhica.
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ANPC ul este in faliment si nu intereseaza pe nimeni. Au disparut, nici la tv nu mai apar asa de des. La telefoane raspundea robotul ca are numarul maxim de mesaje inregistrare, asta zile la rand. Posta mi-a returnat coletul cu produsul problematic, pt ca nu l-au ridicat, acum vreo 3-4 ani...deci....li se cam rupe!
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuie sa depui o sesizare la sediu ANPC.
La telefon ii ia somnul.

Cum a facut @dan cristi cu actele aferente.
dan cristi a scris: https://www.clubopel.com/vie...p=1889913#1889913
A luat legatura cu astia de la epiesa si au dat-o in diverse,ca nu mai primesc piesele inapoi,ca s-a incercat sa fie montate(?!),rahaturi de-astea.. A facut reclamatie la anpc,cu factura scanate,deviz de service,cu o hartie din partea service-ului precum ca nu s-au potrivit,precum si cu numele celor de la e-piesa cu care a vorbit. In maxim o saptamana,a primit telefon de la e-piesa cu rugamintea sa le inapoieze setul de ambreiaj,cu transportul pe carca lor,sa-i plateasca contravaloarea sau sa-i trimita setul potrivit,cu rugamintea de a anunta anpc-ul ca problema s-a rezolvat.Hmmm!
Concluzia,aveti incredere in anpc,s-au mai schimbat lucrurile intre timp..

Sa depui la alt sediu in Bucuresti oare nu merge.

Eu zi ca nu ai nimic de pierdut.
1120RON - nu este putin.
Eu zic sa nu te descurajezi.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pt. sfaturi. Luni ma duc direct la sediul ANPC si mai depun o sesizare. Sper sã primesc rãspuns de data asta.
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Citeste ce este scris cu albastru iti vor fi necesare ca dovada. - fara ele cam greu... pot si ei dovedi ceva catre firma pe care o trag de urechi.


Ultima modificare facuta de T.ion la Dum 02 Oct, 2016 12:26 am, modificat de 2 ori in total
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Le am pe toate. Le-am atașat de la început la sesizarea online.
  • Alin Alexandru

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Am achizitionat luna trecuta un Opel Insignia Sports Tourer 2.. 160 hp 2010.
Am fost nevoit sa schimb acest termoflot. Spre norocul meu, l-am prins la oferta, 649 lei ( Nissens ). Intr-adevar, termoflotul vine fara nicio garnitura ( la mine au gasit de la un alt model, nu am intrat in detalii.. ). Tot ansamblul termoflotului costa in jur de 2000 lei din spusele celor de la service..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR