Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Un pescuit cand organizam?
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ieri am facut o mica plimbare impreuna cu userii maxx2005 si Dan_ysa intr-o zona minunata a judetului Buzau--Este vorba despre Gura Siriului, .la 2 m de raul Buzau
Las pozele sa vb


"Casutele noastre "pt 2 zile

O poza de grup si apoi la treaba cu noi--gratare si o baita pt a ne mai racorii


Un foc de tabara

" casuta" lui maxx pt 2 zile

  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu pot descrie frumusetea acelei zone in cuvinte si o sa las pozele sa vorbeasca{la fel cum a zis amicul meu gabi}[imglb=http:
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
De aia nu ati fost voi ieri la intalnire Very Happy ati marit nivelul lacului de acumulare
Skip ads

  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Visse a scris:De aia nu ati fost voi ieri la intalnire Very Happy ati marit nivelul lacului de acumulare
cat am putut si noi Wink
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mai adaugam cateva poze cu zona Siriului


  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
frumoasa recreere
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
bz27tvr a scris:frumoasa recreere
multumim prietene Smile Smile
Skip ads

  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Va salut colegi.Am si eu o intrebare:cum este drumul Costesti(BZ)-Amara-Slobozia.Ati fost de curand pe acest traseu?Luni plec la mare si daca drumul e bun as alege varianta acesta.Va multumesc anticipat.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
OPTIMUS a scris:Va salut colegi.Am si eu o intrebare:cum este drumul Costesti(BZ)-Amara-Slobozia.Ati fost de curand pe acest traseu?Luni plec la mare si daca drumul e bun as alege varianta acesta.Va multumesc anticipat.

Eu de 4 ani nu mai folosesc acest drum pt a ma duce la mare. De ce ? -multe localitati, denivelari in asfalt de la padina pina linspre Grivita, deci nu se merita.
Un drum foarte bun --Urziceni-Slobozia , drum drept fara probleme in asfalt si fara radare , ocolesti cu 22 de km fata de buzau-slobozia, dar se merita drumul, se merge relaxat.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns,voi alege si eu varianta Urziceni-Slobozia.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Drumul pe Amara este acceptabil , insa nu permite viteze mari .Pe Urziceni este insa ff. bun dar mai lung cu 30 km pana la Slobozia
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Drumul pe Amara este acceptabil , insa nu permite viteze mari .Pe Urziceni este insa ff. bun dar mai lung cu 30 km pana la Slobozia

Scuza-ma ca te contrazic asupra distantei Drumul pina la Slobozia este mai lung cu 22 km , exact pina la rondul de la intrarea in Slobozia
si anume
Buzau-Padina-Pogoanele-Amara-Slobozia = 91 km
---Buzau-Urziceni=51: Urziceni-Slobozia=62 --total -113 km
Dar nu asta este ideea , ci faptul ca drumul este mult mai bun cel de pe Urziceni , localitati mai putine , drumul fara denivelari , etc
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa nu dezinformezi opinia publica si sa vorbim nedocumentati iata situatia matematica :

Centru -centru.Evident ca se poate lua si pe varianta Urziceni (gara) .
So : 118 - 92 = 26 km x 2 (dus / intors ) = 52 km x Y l/ 100 km = ? lei .Ca sa nu mai vorbim de economia de timp de CEL PUTIN 30 min .
Cu tot mersul incet cauzat de unele denivelari INTRE Grivita si Amara.
Pe Urziceni faci mult mai mult atat dpdv al distantei , radarelor si traficului mult mai intens.Dar e drumul bun comparativ cu cel pe Grivita.
Un alt atuu al drumului pe Grivita -Amara este lipsa radarelor .Si o foarte slaba circulatie mai ales in timpul saptamanii.Poate la unii timpul si banii conteaza.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu va certati din cauza mea,va rog frumos,nu asta a fost intentia mea.
Oricum o sa aleg drumul mai bun(adica fiind E 60,cred ca Urziceni-Slobozia este mai bun)chiar daca e mai lunga cu 30-40 km.Cu sau fara radar nu ma intereseaza,fiind cu copii voi fi baiat cuminte. Laughing Laughing
Va multumesc inca o data pentru ajutor.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Poti sa o iei si pe BZ-BR-GL Very Happy -BR- VIZIRU-GIURGENI-CTA
capturez un crapalau si mai faceti si voi o pauza ,matale sa vii cu 2 kg de palinca ca juma din ea o rade consoarta mea Very Happy
nu,serios .mai ai si varianta BZ-Ianca-viziru-giurgeni-cta.te asigur ca te vei scoate mai bine.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Mersi Victor de invitatie,dar daca merg pana la Galati la voi,trebuie sa bag si palinca in rezervor. Laughing Laughing
Am auzit si varianta Ianca,insa mai bine merg pe Urziceni-Slobozia.

Palinca Shocked pentru consoarta ta o lasam pe alta data,poate la Felix(dar acolo nu mai are rost sa duc palinca,ar fi ca si cum as duce lemne in padure).
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Ca sa nu dezinformezi opinia publica si sa vorbim nedocumentati iata situatia matematica :

Centru -centru.Evident ca se poate lua si pe varianta Urziceni (gara) .
So : 118 - 92 = 26 km x 2 (dus / intors ) = 52 km x Y l/ 100 km = ? lei .Ca sa nu mai vorbim de economia de timp de CEL PUTIN 30 min .
Cu tot mersul incet cauzat de unele denivelari INTRE Grivita si Amara.
Pe Urziceni faci mult mai mult atat dpdv al distantei , radarelor si traficului mult mai intens.Dar e drumul bun comparativ cu cel pe Grivita.
Un alt atuu al drumului pe Grivita -Amara este lipsa radarelor .Si o foarte slaba circulatie mai ales in timpul saptamanii.Poate la unii timpul si banii conteaza.

Eu tind sa cred ca , colegul nostru doreste sa mearga pe un drum mai sigur si mai bun. Eu prefer sa ocolesc cum zici si tu 50 km dar sa stiu ca mi duc familia si masina pe un drum sigur sa ajung in siguranta la destinatie , si nu ma uit la 3 L de combustibil

Daca tot vrei sa calculezi corect du te la rondul de la intrare in slobozia si fa poze la indicatorul catre Urziceni si la cel catre Buzau si ai sa vezi ceea ce scrie pe el Urziceni-62km, Buzau=91, iar de la Urziceni pina in Buzau(exact in fata casei mele avem 51 km. Eu dupa acele indicatoare m am luat. Asteptam pozele , confirma ele.
Nu cred ca , conteaza 30 min in plus dar mergi in siguranta(la camionagii conteaza acel timp, dar la noi care plecam in concediu o data pe an chiar deloc ... ma duc sa ma relaxex si sa mi relaxez familia , nu sa alerg masina si sa merg prin toate hartoapele pt 3 L de combustibil .Eu asa procedez, tu procedezi cum vrei , eu doar mi am exprimat parerea mea.
Nu ma cert cu nimeni , incercam sa discutam si sa iasa o varianta corecta pt informare.
Ok , hai sa terminam cu off-topicul legat despre distanta pina la Slobozia pe acest topic ca doar scrie weekend in Buzau si sa uram colegului OPTIMIUS un concediu minunat si Drum Bun catre litoral.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc Gabi,scuze pt.situatia creatã
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
OPTIMUS a scris:Multumesc Gabi,scuze pt.situatia creatã

Nu ai pt ce si te rugam pe noi sa ne scuzi pt aceasta mica sicanare(daca o pot numi asa). Concediu placut !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR