Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze de off topic : Eu nu vreau sa o consider o cearta , insa ma deranjeaza cand vad ca acest forum devine pe zi ce trece un daciaclub in care nimeni nu suporta parerile altora,iar fiecare incearca sa se dea mai rotund fata de celalalt si ii raspunde colegului de forum in doi peri gen: foloseste functia cautare , nu vreau sa spun ca invatata si altii si nu vreau (asta pai atunci de ce mai e forum ), scuze ca ma bag dar stii pe indicator scrie 91 , dar hai sa vorbim ....
Si daca tot ne place rigurozitatea nemteasca : pe indicator nu scrie 91 ci 90 (buzau 90 , amara 7 ) iar realitatea este insa si mai crunta nici ca mine nici ca tine. Distanta e conform unei borne kilometrice 94 Km dupa iesire din oras , cum treci calea ferata spre Amara , in dreptul Avicolei.
Chiar azi am facut un drum complet : Slobozia - Buzau si retur , am dat km partial la 0 si pana la intrare in Buzau sunt 86 km. (str. Pogonele )
iar in privinta sigurantei de drum te contrazic : E85 e un drum al mortii in care zi de zi au loc accidente extrem de grave.De DN1A nici nu mai vorbesc.
Pe Grivita e fff. liber , trafic ca si inexistent.Probabilitatea de a intra unul in tine e ff mica , doar sa fii atent nitel la gropi (cam 4km de drum extrem de denivelat). Si ca sa fiu ON-Topic : Sectorul de drum care apartine de jud. Buzau e ff bine intretinut in comparatie cu cel ce tine de Ialomita.
Ok am si poze cu indicatorul si borna kilometrica insa le poti admira in toata splendoarea cand o sa mai ai drum pe acolo.
Si inca ceva : orice sofer , mai cu pretentii , stie ca in proportie de 95% km aratati de panourile indicatoare nu coincid cu km reali sau cei de pe bornele kilometrice .Eroarea lor ajungand si la 7, 8 km in plus sau in minus.(Drept dovada Amara 7km cand de fapt orice localnic stie ca sunt 9km).
Inca o data scuze fata de toti cei care citesc si gata cu offtopicul .
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@ ddf-bine , ma bucur pt ceea ce ai facut tu , acum lasa-ne ca acest topic este" weekend in Buzau "si nu este destinat pt a ne exprima supararea fata de ceea ce zic unii colegi ai acestui forum despre alti colegi.
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Imi cer scuze de off topic : Eu nu vreau sa o consider o cearta , insa ma deranjeaza cand vad ca acest forum devine pe zi ce trece un daciaclub in care nimeni nu suporta parerile altora,iar fiecare incearca sa se dea mai rotund fata de celalalt si ii raspunde colegului de forum in doi peri gen: foloseste functia cautare , nu vreau sa spun ca invatata si altii si nu vreau (asta pai atunci de ce mai e forum ), scuze ca ma bag dar stii pe indicator scrie 91 , dar hai sa vorbim ....
Si daca tot ne place rigurozitatea nemteasca : pe indicator nu scrie 91 ci 90 (buzau 90 , amara 7 ) iar realitatea este insa si mai crunta nici ca mine nici ca tine. Distanta e conform unei borne kilometrice 94 Km dupa iesire din oras , cum treci calea ferata spre Amara , in dreptul Avicolei.
Chiar azi am facut un drum complet : Slobozia - Buzau si retur , am dat km partial la 0 si pana la intrare in Buzau sunt 86 km. (str. Pogonele )
iar in privinta sigurantei de drum te contrazic : E85 e un drum al mortii in care zi de zi au loc accidente extrem de grave.De DN1A nici nu mai vorbesc.
Pe Grivita e fff. liber , trafic ca si inexistent.Probabilitatea de a intra unul in tine e ff mica , doar sa fii atent nitel la gropi (cam 4km de drum extrem de denivelat). Si ca sa fiu ON-Topic : Sectorul de drum care apartine de jud. Buzau e ff bine intretinut in comparatie cu cel ce tine de Ialomita.
Ok am si poze cu indicatorul si borna kilometrica insa le poti admira in toata splendoarea cand o sa mai ai drum pe acolo.
Si inca ceva : orice sofer , mai cu pretentii , stie ca in proportie de 95% km aratati de panourile indicatoare nu coincid cu km reali sau cei de pe bornele kilometrice .Eroarea lor ajungand si la 7, 8 km in plus sau in minus.(Drept dovada Amara 7km cand de fapt orice localnic stie ca sunt 9km).
Inca o data scuze fata de toti cei care citesc si gata cu offtopicul .
iti accept Cool off topicul cam cu jumatate de gura.nu ar fii bine sa iti deschizi tu o discutie cu drumurile prin Ialomita ?asta asa ca nu ti se para ca esti pe dacia club?si sa nu strici frumusetea acestui topic? Cool
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Dupa intalnirea organizata astazi la Buzau o parte dintre useri am ales sa dam o fuga pe la Ciolanu la o iesire la iarba verde si binenteles o friptura la gratar .Pacat ca nu am mers mai multi , poate ca era si mai frumos.Data viitoare!
Las pozele sa vb .Pe ordinea de zi --distractie la maxim! Very Happy

Skip ads

  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Daca vremea ramane la fel de frumoasa poate o comitem si saptamana viitoare Laughing
  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Bravo! Pt gabi nu a mai ramas nici un scaun ca dl DTH se lafaie:)) Felicitari pt iesire
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
testo a scris:Bravo! Pt gabi nu a mai ramas nici un scaun ca dl DTH se lafaie:)) Felicitari pt iesire

Am avut taicuta 5 luate de acasa , deci aveam unde sa ma lafai Very Happy
  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
frumos poate data viitoare voi avea familia langa mine si venim si noi u de alta dar sa cunoasteti si voi ärgintul viu "Smile
Skip ads

  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
bz27tvr a scris:frumos poate data viitoare voi avea familia langa mine si venim si noi u de alta dar sa cunoasteti si voi ärgintul viu "Smile
cu mare placere va asteptam sa mergeti cu noi Smile Smile
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
bz17dth a scris:Daca vremea ramane la fel de frumoasa poate o comitem si saptamana viitoare Laughing
data viitoare daca nu sunt pasager nu mai ma bag Sad Sad
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
max2005 a scris:data viitoare daca nu sunt pasager nu mai ma bag


Very Happy Very Happy
Tu crezi ca a fost bine pentru noi , la cat ne am chinuit , vaaaiiii de noi! Asa ca mai bine sofer.
  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:
max2005 a scris:data viitoare daca nu sunt pasager nu mai ma bag


Very Happy Very Happy
Tu crezi ca a fost bine pentru noi , la cat ne am chinuit , vaaaiiii de noi! Asa ca mai bine sofer.


poate intr-o saptamana se inventeaza teleportarea si poate nu mai avem nevoie de soferi:)
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ca tot vremea a fost frumoasa la Buzau acest weekend , am avut chef de iesire la aer liber. Dupa ziua de ieri unde impreuna cu userul RaduAL am iesit la un pescuit , astazi a venit vremea iesirii la un mic picnic-gratare , ca astea ne plac Very Happy . Zona aleasa - Ciolanu-hales.
Cacteva poze
:

  • RaduAL

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Bravo bai baiatule, o tii din iesire in iesire.
Ce vad eu pe gratarul ala? E cumva pestele prins ieri?
Numai bine si ne vedem data viitoare, astept semn de la tine.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Raducu , in baza la pestele prins ieri muream de foame astazi la padure. Ne auzim , Raducu , si poate o mai comitem la un pescuit ca doar nu ne lasam pagubagi , trebuie sa l dovedim noi , pacat este ca am pierdut pozele , din greseala mi s-au sters . Asta este
  • townboy

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Intr'adevar foarte frumoasa aceasta excapada--pacat ca nu am putut sta mai mult din cauza bebe'ului..Smile Gabita--poate mai repetam aceste iesiri si bineinteles si daca mai sunt si alti doritori-sunt bineveniti.


  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cu siguranta vor mai fi iesiri la padure , e pacat sa ne petrecem weekendul in zgomotul orasului cand putem sta linistiti , respirand cateva ore aer curat si si beneficiind de liniste.
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat


Dupa cum am promis pun cateva inmagini de la ultima mea iesire cu Cortu la CASOCA! Zona e foarte linistita, cu apa langa! Se ajunge din Siriu cam 4-5 km drum bun de piatra! Ignorati personajele din cadru!


Ultimile poza e din aceeasi zona dar alta locatie!


Daca ne adunam mai multi e de luat in considerare, dupa cum zicea si un coleg la intalnire, locatia de la Cheia! Acolo Pajistea e mult mai mare tot cu apa langa dar cam aproape de drumul national 1A
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Frumoase poze, important unde mergem sa fie liniste fara multa agitatie. Ai asteptam si la Cristi si Adi cu poze de la locatiile lor , ne hotarim asupra uneia si o vom executa!
Sa speram ca vom evita astfel de locatii(campare pe linga cai de acces) , . Asteptam detalii de la Cristi sa ne poate lamuri cum se pune problema acolo .Pina acum mi au placut imaginile de la Casoca si vad in poze ca exista acolo o oaza de liniste .
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Asteptam si alte propuneri si le discutam la urmatoarea intalnire! Oricum eu sunt deschis cam la orice locatie!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR