Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara
  • catalin.ionut

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2016

  • Mesaj Privat
De vre-o cateva zile am observat ca nu imi mai merge caldura , îmi sufla aer rece ,am dat drumu la încalzire în scaune surpriza! Nici nu se încalzesc vre-un pic ,astazi m-am uitat la tabloul de sigurante , siguranta de la încalzire în scaune e arsa, dau sa o schimb face flama si mi-o arde pe loc ,undeva face scurt, ce ar trebui sa fac ?
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Eu am avut aceeasi problema (doar cu scaunele!). Am mers in service (Radacini, Bd Timisioara) de vreo 2 ori.
Prima data au schimbat doar siguranta, desi mai facusem si eu aceeasi chestie. A tinut 2 zile si s-a ars iar.
Apoi s-au apucat de demontat si au gasit ca facea scurt cablul undeva pe unde trecea prin tabla caroseriei, fiind strangulat acolo. Nu mi-au dat mai multe detalii, insa nici nu am mai avut probleme.
Ciudat era ca butoanele se aprindeau corect in cele 3 pozitii, chiar si cu siguranta arsa Cool, insa fara niciun efect.

Ptr partea de ventilator, nu stiu ce sa zic, nu am avut pb.
  • catalin.ionut

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Azi am fost la majoritatea service-urilor în tecuci județu Galați ,în cautarea unui electrician auto, majoritatea nu au electriceni , am gasit vre-o trei dar nici unul nu a fost capabil sa rezolve problema cu încalzirea în scaune , ca e mult de munca ,ca nu stiu de unde sa înceapa (ca habar n-au) cu ventilatoru-l am rezolvat cat de cat am gasit un baiețaș la un service mi-a desfocut torpedou si acolo e un motoraș cand învart de rotița de la aer cald (rece ) ramane blocat pe aer rece nu se mai duce pana jos cum ar trebuii ce mi-a propus! sa lege o ațã de motoras sa îl ajut sa se duca pana jos ca nu are timp sa desfaca motoraș-ul sa se uite la el asa si a focut cand dau pe rece ramane blocat dau pe cald trag de ațã si merge caldura . Smile)) asta e maine plec din țara ramane asa decamdatã....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR