Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca bijuteria asta de CD30MP3 cu care vin toate astra, pe langa faptul ca nu stie sa faca scroll la titlu pe ecran (nu prea ma prind de ce), nu vrea sa citeasca nici cd-uri multisession. Adica daca trag pe un CD cu MP3-uri mai multe sesiuni playerul nu citeste decat prima sesiune inregistrata.

Exista vreun update de soft sau ceva care sa repare problemele astea?
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Te tragi pe c*** pt 5000 ROL? Fa alt cd..lasa multisesion.
Ai inchis ultima sesiune? Daca nu..o sa ai o surpriza si cand incerci sa vizualizezi cd-ul pe alt pc decat al tau:).
La cd-urile auto nu asta e targetul..sa faca scroll la melodie..sau sa citeasca multisesion...cred ca e mai important sa nu sara la vibratii, si sa asigure calitate auditiva...tu ce zici?Smile)
Fac pariu ca ai telefon cu ej de mii de smecherii...dar te tine acumulatorul numa 2-3 zile si cand vrei sa vorbesti si tu...ca d'aia e telefon...ramai fara curent.Smile
Scuze pt aciditate
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pai... in primul rand nu ma trag pe nimic pt 5000 de rol... nu asta e problema doar ca prefer sa nu am 500 de cd-uri prin care sa caut. Doar de-aia am MP3 player.

In al doilea rand iau in fiecare saptamana de pe net o emisiune (Tiesto - Club Nouveau) pe care vreau sa o ascult in masina. Emisiunea are 2 ore. Deci daca trag audio am 2 cduri daca trag mp3 am un cd cu ~100Mb.

Cu titlurile nu ar fi problema daca display-ul GID ar fi cat de cat decent si sa iti afiseze destule caractere din titlu. Dar nu cred sincer ca intra mai mult de 10 caractere acolo. In cazul in care ai 10 track-uri de Armin van Buuren de exemplu, la toate va scrie fix acelasi lucru.

Si in ultimul rand, daca tot esti tu atat de destept si faci pe interesantul pe forum, explica-mi de ce toate functionalitatile astea sunt pure banalitati la un simplu MP3 player sony, care nu sare, are calitate cel putin la fel de buna ca playerul de pe astra si pe care il iei de oriunde cu 100 de euro nou cu garantie, dar sunt de-a dreptul luat in ras de toti fraierii daca pretind sa am asa ceva pe o masina de 17000 de euro fabricata in 2007, cand cd-urile multisession, cd-rw-urile si mp3-urile nu mai sunt o noutate pt nimeni.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
De interesant..nu m aprea dau...a se vedea totusi locatia unora:).
De destept nici atat...dar nici fraier...la 17000 euro..masina model 2007..ce ai vrea sa ai? Fraier ai fost tu cand te-ai asteptat la mai mult. Mie mi se pare un pret destul de scazut pt o masina generatie 2007..apropo smechere...p'aicia se poarta masina la semnatura. Cre' ca dupa primele 10 mesaje ti-o poti trece.
Grija la adresabilitate si limbaj...semeni a manelist.Smile.
Skip ads

  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
17000 e mult pt o astra. si in banii aia poate intra un MP3 player decent.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu imi fac mai multe foldere (dau numele artistului pentru folder) in care trec doar numele melodiei.

Faza cu multisesion e ciudata. Spre exemplu foarte multe dvd-uri nu citesc medii cu sesiune deschisa. sau cu mai multe sesiuni.

Cel mai bine iei un RW Very Happy.
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
da si ideea cu RW-urile e ok, dar citeste RW-uri?

Oricum cand o sa ma duc la service o sa intreb de problemele astea si va spun si voua.

Cheers
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cartman a scris:...de ce toate functionalitatile astea sunt pure banalitati la un simplu MP3 player sony, care nu sare, are calitate cel putin la fel de buna ca playerul de pe astra si pe care il iei de oriunde cu 100 de euro nou cu garantie....


am un Sony mp3 ... la fix un an de la cumparare nu mai imi citeste deloc cd-uri...nici audio nici mp3 nici single session nici multisession... deloc, bezna, pauza... asa ca sincer as prefera cd-playerul original care cel putin teoretic are fiabilitate mai mare.


acuma revenind la problema ta
poti sa iti inregistrezi emisiunea pe un cd-rw, si cand vrei sa adaugi un nou set de melodii, copiezi continutul cd-ului pe HDD, adaugi si melodiile noi si rescrii cd-ul care e reinscriptibil.poti sa faci single session si sa inchizi sesiunea. sigur il va citi. pe tine te va costa doar cateva minute in plus la scriere, in loc sa scrii 100 MB (melodiile noi) scrii 200-300-400 MB (melodiile noi plus cele vechi).
  • Cartman

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: In White Rooms
  • Masina: Astra 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Dap o sa fac chestia asta, mersi. Sony era doar un exemplu, partea funny e ca am avut exact aceeasi problema cu un sony pe fosta masina Smile. S-a stricat blocul optic, trebuie sa cumperi alt player sau sa dai ~80 de euro pt reparatie.

Parerea mea e sa te orientezi spre alt brand...
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cartman a scris:....S-a stricat blocul optic, trebuie sa cumperi alt player sau sa dai ~80 de euro pt reparatie.

Parerea mea e sa te orientezi spre alt brand...


trec pe Pioneer...doar ca astept ziua mea Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR